JMUN Kulübümüz İstanbul Hisar Okullarında

JMUN Kulübümüz İstanbul Hisar Okullarında

Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslar olarak tanımlanan Junior Model United Nations, JMUN konferansına katılan öğrenciler gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. Ortaokul JMUN Kulübümüz de her yıl bu konferanslara katılmaktadır.

14-17 Aralık 2017 tarihlerini kapsayan ve İstanbul Hisar Okullarında gerçekleştirilen “Confronting Extremism” konulu konferansa İngilizce Öğretmenleri Nükhet Özen ve Burcu Erpınar rehberliğinde katılan JMUN Kulübü öğrencilerimiz Zeynep İlaslan, Nehir Kayaalp, Demir Mcalister Yazıcı, Bora Genç, Bahattin Kürşad Koçak, Emir Semoğlu, Simay İşleyen, İrem Karabulut ve Sinecan Vural okulumuz başarıyla temsil ediyorlar.

Tipik bir Birleşmiş Milletler konferansı şeklinde geçen JMUN konferanslarında öğrencilerimiz, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi komitelerde ve birimlerde görev alıyor. Dünyada yaşanan problemlere çözüm bulma konusunda önerileri geliştirerek bunu karara bağlama ve komisyonlarda kabul ettirme misyonlarını yerine getirmeye çalışıyorlar. Böylelikle farkında olmadan eleştirel düşünme, yaratıcılık, takım çalışması, ikna ve müzakere becerilerini geliştiriyorlar.

 Etiketler