2 Nisan 2018
Haberler
İZOT 117. Konserinde Okulumuzdaydı

İZOT 117. Konserinde Okulumuzdaydı

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli dernek ve kuruluşların desteğiyle idrak ediliyor. Okul olarak biz de otizm konusuna dikkat çekmek için 30 Mart 2018 tarihinde iki farklı etkinlik düzenledik. İlki ODER Otizm Derneği İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosunun konseriydi. Dr. Orçun Berrakçay’ın yönetiminde Müzik Öğretmenleri Mazlum Cihangir ve Oğuz Takmak’ın da görev aldığı konseri lise öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz izledi. Orkestrada Müzik Öğretmenimiz Oktay Öztürk de öğrencilere eşlik etti.

Marşlardan, 90’ların sevilen parçalarına ve türkülere yer verdikleri koroda ve orkestrada görev alan  öğrenciler, ayakta alkışladı. Etkinlik sonunda Okul Müdürü Tülay Yazgan verdikleri konserle kulakların pasını silen özel çocuklarımıza ve onların özel öğretmenleri ile koro şefine teşekkür belgelerini verdi. Farklılıklara saygıyı medeniyet belirtisi olarak gördüğünü belirten Yazgan, özel çocukların 117. konserlerini okulumuzda vermelerinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Okulumuz Müzik Kulübü öğrencileri de etkinlik öncesinde okulumuzun farklı mekanlarında, öğle arası ve teneffüslerde verdikleri mini konserle Otizm Derneği için arkadaşlarından bağış topladılar.  Bir gün gibi kısa bir sürede arkadaşlarının da dikkatini konuya çekmeyi başaran kulüp öğrencilerimiz 2.600 TL’yi derneğe bağışladılar.

Diğer etkinliğimiz de Sosyal Dayanışma ve Engellilere Destek Kulübümüzün öncülüğünde Sanat ve Spor Terapisi ile Yaratıcılık Derneği ile Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlileri Berna Aybartürk ile Şükran Tümer’in desteği ile gerçekleşti.

“Bir Işık da Sen Yak” kampanyası kapsamında geleneksel tahta kalıp sanatını (yazmacılık) kağıt fenerler üzerine uygulayan kulüp öğrencileri yaptıkları satıştan elde ettikleri geliri otizmli çocuklar yararına bağışladılar. Okul Müdürü Tülay Yazgan, öğretim görevlilerine ve etkinlikte görev alan öğrencilere teşekkür ve katılım belgelerini takdim etti. Organizasyonun hazırlığında görev alan Kulüp Öğretmenleri İlknur Saç ve Nefise Karhan’a teşekkür etti.Etiketler