1 Kasım 2018
Haberler
İzmir’den Ankara’ya Gönül Köprüsü

İzmir’den Ankara’ya Gönül Köprüsü

Geçen yıl düzenledikleri birçok sosyal sorumluluk projesiyle Milli Eğitim Vakfının yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yayan Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Engellilere Destek Kulübümüz bu yıl ilk etkinliklerini Kulüp Öğretmenleri İlknur Saç ve Nefise Karhan rehberliğinde İzmir il sınırları dışına taşarak gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz, İzmir’den Ankara’ya kurdukları gönül köprüsüyle yüreklerindeki iyiliği ve güzelliği sanatla birleştirdiler. 26 Ekim Cuma günü Ankara Serçev Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören serebral palsili yaşıtlarıyla bir araya gelen kulüp öğrencilerimiz, güne ev sahibi okulumuzun annelerinin hazırladığı kahvaltı ile başladılar. Tüm kulüp öğrencilerimizin katkılarıyla hazırlanan el yapımı rozetleri serabral palsili arkadaşlarına hediye ettiler.

Geleneksel Yazmacılık sanatını uyguladılar

Tahta kalıplar kullanarak MEV amblemli çantaların üzerine birlikte Atatürk baskısı yaptılar. Yaptıkları çantaları hatıra olarak Ankara Serçev Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine bırakan öğrencilerimiz etkinlik sonrasında Ankara’nın kalbi Anıtkabir’i ve İlk Meclis’i ziyaret ettiler.  MEV Koleji öğrencileri adına Atatürk’e ve O’nun emaneti Cumhuriyet’e bağlılıklarını göstererek şükranlarını sundular.

 Etiketler