22 Eylül 2020
Haberler
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzaladık

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzaladık

MEV Koleji Özel Güzelbahçe Anadolu ve Fen Lisemiz ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü arasında 22 Eylül Salı günü bilimsel işbirliği protokolü imzalandı. İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ile Anadolu ve Fen Lisesi Müdürümüz Tülay Yazgan’ın bugün imzaladığı protokolle gençlerimize lise sıralarındayken üniversite kapıları açıldı.
Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer, Anadolu ve Fen Lisesi Müdürümüz Tülay Yazgan ile Fen Bilimleri Zümre Başkanımız Ayhan Akuygur’u makamında kabul eden Prof. Dr. Yusuf Baran, bilimsel çalışmalar için MEV Kolejinin gençlerine destek olmaktan duyacağı memnuniyeti dile getirdi.
Aklın ve bilimin zaferine inanan, inanmakla kalmayıp bu zafere imza atacak gençleri yetiştirme ülküsüyle yol alan okulumuzda öğrencilerimiz, İYTE’nin sahip olduğu akademik ve araştırma birikimiyle lise sıralarındayken tanışmış olacak.  Bu protokol çerçevesinde İzmir’imizin gençlere yaptığı yatırımla adından söz ettiren güzide üniversitelerinden biri olan İYTE ile ortak bilimsel çalışma ve araştırma projeleri yapılabilecek.
Öğrencilerimiz İYTE’nin laboratuvar ve kütüphanesini kullanarak araştırma olanaklarından yararlanabilecek. Robotik, kodlama, mekatronik  konularında bilimsel çalışmalara yönelik bilgilendirme ve seminer çalışmalarına öğrenci katılımının yanı sıra öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik  panel ve konferanslar düzenlenecek.


Etiketler