ITSMUN’de “En İyi Delege” ve “Seçkin Delege” Ödülleri MEV’in

ITSMUN’de “En İyi Delege” ve “Seçkin Delege” Ödülleri MEV’in

MEV MUN Kulübü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizden Demir McAlister Yazıcı,  Kuzey Erdoğan, Yağmur Önel ,  Ela Men ve Damla İncebıyık MUN Kulübü Öğretmenleri Burcu Altıntas rehberliğinde 10 -12 Nisan 2022 tarihlerinde TAKEV Okullarının düzenlediği ITSMUN konferansına katıldılar.

Konferansta Yağmur Önel “Best Delegate Award – En İyi Delege “, Ela Men ve Damla İncebıyık ise “Outstanding Delegate Award- Seçkin Delege ” ödülüne layık görüldü.

Demir McAlister Yazıcı’nın (Security Council) Güvenlik Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı olarak katıldığı ve “Rusya’nın Ukrayna’yı işgali” konusunun görüşüldüğü konferansa Kuzey Erdoğan ise UNWOMEN (Birleşmiş Milletler Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlendirilmesi Birimi) komite başkanı olarak katıldı ve konferansın başarıyla yönetilmesini sağladı. Yağmur Önel, UNWOMEN Komitesinin Almanya delegesi olarak katıldığı konferansta “Cinsiyete dayalı maaş farkı”  konularında araştırma yaparak münazaralarda bulundu.

Ela Men ve Damla İncebıyık ise UNHCR (United Nations High Commissioner For Refugees – Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ) biriminin Afganistan ve Sudi Arabistan delegesi olarak katıldıkları konferansta ” Mülteci kadın ve çocukların haklarının korunması” konusunda çözüm önerilerini dile getirdiler.Etiketler