22 Aralık 2021
Haberler
İstiklâl Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u Saygıyla Andık

İstiklâl Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u Saygıyla Andık

20-27 Aralık tarihlerini kapsayan İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan ilçe programı, 21 Aralık 2021 tarihinde okulumuz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Vali Kazım Paşa Ortaokulu ile ortaokulumuz tarafından ortak hazırlanan programa, ilçe okullarından öğrenci, öğretmen ve idareciler ile Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çevik katıldı.

Sunumunu Türkçe Öğretmenimiz Serkan Karakaya’nın yaptığı programda, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Türkçe Zümre Başkanımız Esra Onur Yiğit  “İstiklâl Marşı’nı anlayabilmek için, Mehmet Akif’i iyi bilmek, şahsında topladığı milli mücadele ruhunu yakından tanımak, bu ruhu hakkı ile hissetmek gerekir.” dedi.  Mehmet Âkif Ersoy’un İstiklâl Marşı’mızı yazma süreci ile ilgili kısa film izlendi.

Vali Kazım Paşa Ortaokulu öğrencisi Narin İlter, şairin  “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirini seslendirdi. Ortaokul öğrencilerimiz Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel yönetiminde “Mehmet Akif’in Paltosu” adlı drama gösterisini sahneledi. Program sonunda Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çevik, görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

 Etiketler