INGED Drama Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu

INGED Drama Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz “INGED Drama Festivali” okulumuz ev sahipliğinde Gelişim Koleji, Rota Koleji, Çakabey Koleji ve Marmaris Çağdaş Bilim Koleji, FM Ayazağa Işık Kolejinin katılımıyla 21 Mayıs 2016 Cumartesi gerçekleşti. Yoğun izleyici katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Gelişim Koleji “The Rio Advanture”, Çakabey Koleji “Magical Word”, Rota Moleji “Cinderella”, Marmaris Çağdaş Bilim Koleji “The Little Prince”, Işık Okulları “Being Matilda” adlı oyunlarını sahneledi.

Festivalin son oyunu olarak sahnelenen GEF Eğitim ve Yaratıcılık Festivalinde dünya birinciliği kazanan “The Secret Garden” adlı müzikalde görev alan öğrencilerimizin performansı büyük alkış aldı. Okulumuz öğrencilerinin görev aldığı dans gösterisi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Öğrencilerin sahnede yeteneklerini sergiledikleri günün sonunda ödüller sahiplerini buldu. Ödülleri İngilizce Zümre Başkanı Özlem Gönen ile birlikte veren Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, “Birbirinden güzel ve yetenekli öğrencileri okulumuzda ağırlamaktan mutlu olduk. Hepsi bizim gözümüzde çok değerli olan öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerini kutluyorum.” dedi. Katılımcı okulların  öğretmenlerine günün anısına teşekkür belgesi ve şilt takdim edildi.

The Best Musical Award kategorisinde okulumuzun sahnelediği “The Secret Garden” adlı oyun, The Best Play Award kategorisinde Marmaris Çağdaş Bilim Kolejinin “The Little Prince” adlı oyun birinci oldu.  The Best Singer Award kategorisinde Işık Okullarından “Being Matilda” adlı oyunda görev alan Duru Türkaslan birinci, The Most Enthusiastic Group kategorisinde Marmaris Çağdaş Bilim Kolejinin “The Little Prince” oyunu birinci oldu. Jury Special Award kategorisinde Mete Saltık, Deniz Ardor, Ceylin Helvacı, Nisa Acar’ın performansı ödüle değer bulundu. The Best Costume Award kategorisinde Gelişim Kolejinin “The Rio Advanture” adlı oyunu birinci oldu.  The Best Coaching Teachers kategorisinde Gelişim Kolejinden Emel Kissarlı ve Buse Okyar ödül aldı.

Bu ödüllerin dışında en iyi erkek ve kız oyuncu, en iyi yardımcı kız ve erkek oyuncu, parlayan kız ve erkek yıldız, en iyi kostüm,  en iyi telaffuz, en iyi sahneleme ve en iyi oyun  kategorisinde ilk üçe giren 30 öğrenciye başarı belgeleri verildi.

Öğrencilerimizden Hazal Öztürk en iyi kız başrol oyuncu kategorisinde ikinci, Arda Türktan en iyi erkek başrol oyuncu kategorisinde ikinci, en iyi yardımcı kız oyuncu kategorisinde Sıla Tuğcu ve Çağla Nehir Demirtaş ikinci, parlayan erkek yıldız oyuncu kategorisinde Güney Kaytancı üçüncü, en iyi yardımcı erkek oyuncu kategorisinde Burç Tanrıyar ikinci oldu.

 

 Etiketler