21 Mayıs 2016
Haberler
INGED Drama Festivalimize İlgi Büyük

INGED Drama Festivalimize İlgi Büyük

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz “INGED Drama Festivali” okulumuz ev sahipliğinde Gelişim Koleji, Rota Koleji, Çakabey Koleji ve Marmaris Çağdaş Bilim Koleji ve FM Ayazağa Işık Kolejinden iki yüze yakın öğrencinin katılımıyla 21 Mayıs 2016 Cumartesi gerçekleşti. Etkinliğin açış konuşmasını Okul Koordinatör  Müdürü Murat Zorluer yaptı. “21. Yüzyılda geleceğin öğrencisini yetiştirmeyi amaçlayan bizler çocuklarımızı sadece sınavlara değil hayata hazırlamalıyız. Bu nedenle çocuklarımızın yaratıcılıklarını ortaya koyacakları ve geliştirecekleri bu tür etkinlikleri çok önemsiyoruz. Festivalin hazırlık sürecinde emeği olan İngilizce Zümremizi kutluyorum. Katılımcı olan tüm okulların öğretmenlerine ve yetenekli öğrencilerine de teşekkür ediyorum.” dedi.

Yoğun izleyici katılımıyla gerçekleşen etkinliğin öğleden önceki bölümünde Gelişim Koleji “The Rio Advanture”, Çakabey Koleji “Magical Word”, Rota Koleji “Cinderella” adlı oyunlarını başarıyla sahnelediler.

Öğle yemeğinin ardından günün anısına okul merdivenlerinde fotoğraf çekildi. Öğleden sonraki bölümde ise Marmaris Çağdaş Bilim Koleji “The Little Prince”, Işık Okulları “Being Matilda” ve MEV Koleji “The Secret Garden”  adlı oyunlarını sahneleyecek. MEV Koleji öğrencilerinin görev aldığı müzik dinletisi ve dans gösterilerinin ardından ödüller sahiplerini bulacak.

 

 Etiketler