11 Mart 2021
Haberler
İlkokul Velilerimize “Aile içi İletişim” Konulu Seminer Verildi

İlkokul Velilerimize “Aile içi İletişim” Konulu Seminer Verildi

Farklı konulara değinen ilkokul velilerimize yönelik düzenlediğimiz rehberlik sohbetlerimiz kapsamında 10 Mart Çarşamba günü Rehberlik Öğretmenimiz Müride Gelici, “Aile içi İletişim” konulu çevrim içi seminerde velilerimizle bir araya geldi.

Aile içindeki sağlıklı iletişim ortamı ve huzurun, çocuğun gelişimini olduğu kadar, okul başarısını ve arkadaşlarıyla ilişkisini        olumlu etkilediği anlatıldı. Anne-baba arasında yaşanan huzursuzluklar, çocukta dikkatsizlik, hırçınlık, tembellik, saldırganlık şeklinde davranışlar göstermesine neden olduğunu vurgulayan Gelici “Çocuğumuzla iletişimimiz onunu varlığını oluşturuyor ve şekillendiriyor. Ebeveynlerin ve ailenin diğer bireylerinin çocukla ve birbirleriyle olan etkileşimi, iletişimi çocuğun ileride nasıl bir birey olacağına önemli ölçüde etki ediyor.” dedi.

Sağlıklı bir iletişim için “Ben Dilinin” öneminin dile getirildiği seminerde iletişim kurarken en temel ihtiyacımızın anlaşılmak olduğunun altı çizildi. Anne babalara iki mutsuz ebeveynin bir mutlu çocuk yetiştiremeyeceği; öncelikle her bireyin kendisi için de mutlu olası gerektiği anlatıldı. Anne babalar mutlu olduklarında doğal olarak çocuklarının da mutlu yetişmesini sağlayacakları belirtildi. Seminer sonunda katılımcıların soruları yanıtlandı.Etiketler