26 Kasım 2018
Haberler
Her Sınıf Bir Atatürk

Her Sınıf Bir Atatürk

Anadolu Lisesi Onur Kurulunun planladığı “Her Sınıf Bir Atatürk” konulu yarışma öğrencilerin tüm sınıfların gönüllü katılımıyla gerçekleşti. Onur Kurulu, Rehberlik, Sosyal Bilimler ve Görsel Sanatlar Zümresi işbirliği ile Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü nedeniyle  düzenlenen yarışmada öğrencilerimiz Ata’mızın doğumundan ölümsüzlüğe uğurlanışına  kadar geçen süreçte yeni Türkiye Cumhuriyetini kalıcılaştıran devrimlerini konu olarak seçtiler. Sınıf kapılarında sergilenen tüm bu çalışmalar okulumuz koridorlarını Atatürk’ün toplumumuza yön veren devrimlerinin ve O’nun yaşam yolculuğunun yer aldığı güzel bir sergi alanına  çevirdi.

Sonsuzluğa uğurladığımız Devletimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  aramızdan ayrılışının 80.yılı anısına, ilke ve inkılapları ve uygulamalarının tarihleri ile beraber öğretilmesi, tarih bilincinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya 19 şube katıldı.

 

12.sınıflarda  12-E şubesi  ( % 77 ve 61 oyla),  11.sınıflarda 11-E  şubesi (% 49 ve 33 oyla), 10. sınıflarda 10-A şubesi  (% 68 ve 81 oyla),  9.sınıflarda  9-A   şubesi (% 40 ve 32 oyla) birinci oldu.Etiketler