8 Şubat 2017
Haberler
Hayvanlar Yaşam Ortaklarımız

Hayvanlar Yaşam Ortaklarımız

Bilim Uygulamaları Seçmeli dersini alan öğrencilerimizin Fen ve Teknoloji Öğretmenleri Senem Şahin ve Aslı Eren Otcu rehberliğinde hazırlandıkları First Lego Leauge Fuarının bu yılki teması “Hayvanlar Yaşam Ortaklarımız” olarak belirlendi. Öğrencilerimiz arkadaşlarının dikkatini bu konuya çekebilmek için bir dizi eylem planı oluşturdular. Bu plan doğrultusunda Güzelbahçe Belediyesi Hayvan Barınağını birinci dönem sonunda ziyaret ettiler. Önce sahiplenilen sonra bu sorumluluğu üstlenemeyen kişilerin sokaklara bıraktıkları ve daha da  fenası sokaklarda kötü muamele gören hayvanların sağlığına kavuşturulduğu merkezin yetkililerinden bilgi aldılar. Düşündüklerinden de kötü bir tabloyla karşılaşan öğrencilerimiz, bu bilgiyi birinci ağızdan okuldaki tüm arkadaşlarının da öğrenmesini istediler.

Bu nedenle okulumuzda bulunan Güzelbahçe Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Onur Kısaoğlu, öğrencilerimize bir sokak hayvanını sahiplenmenin ve onun sorumluluğunu üstlenmenin kişilerin hayatına nasıl olumlu etkiler yaptığından söz etti. Hayvan barınağında sahipsiz  sokak hayvanlarına yardım ettiklerini, aşılamalarını ve kısırlaştırmalarını yaptıklarını, hasta hayvanların ya da trafik kazası geçirmiş hayvanların ameliyatlarını yaptıklarını belirtti.

Sunumun sonunda sokakta hasta halde bulunan ve sağlığına kavuşturulan iki küçük sevimli köpeği Yırtık ve Pırtık’ı da öğrencilerle tanıştıran onların öykülerinden bahseden Kısaoğlu, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

 Etiketler