15 Eylül 2020
Haberler
Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Pandemi Dönemi Önlemlerimize Tam Not

Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Pandemi Dönemi Önlemlerimize Tam Not

MEB tarafından yayımlanan “Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu”ndaki tedbirlere uyulup uyulmadığını denetlemek üzere Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza Adıgüzel başkanlığında kurulan ekip, okulumuzu ziyaret ederek aldığımız önlemleri yerinde değerlendirdi.

Pandemi döneminin gerekli kıldığı ve kılavuzda yer alan tedbirlerin alınıp alınmadığını incelemek üzere tüm özel kurumları ziyaret ederek incelemelerde bulunacak ekibin ilk durağı okulumuzdu.

Ateş ölçümleri yapılarak okulumuza giriş yapan ekip, okulumuza gelen tüm veli ve öğrencilerin ateş ölçümlerinin yapıldığı listeyi inceledi. Temizlik ve hijyen kurallarının yer aldığı bilgilendirici afişlerin kullanım yerlerini, sosyal mesafe uyarılarını, tüm derslik ve mekanların girişinde el antiseptiği kullanımını, açık alanlardaki oturma düzenlerinde alınan önlemleri, sınıf içindeki oturma düzenlerini, yemekhane oturma düzenini, tek kullanımlık malzemeleri, öğretmen ve personele dağıtılan maske kitini inceledi.

MEV Koleji Koordinatör Müdürü Murat Zorluer’in rehberliğinde tüm mekanları dolaşan ekip, idarecilerimiz tarafından oluşturulan “Okulum Temiz” TSE başvuru dosyamızı da inceledi. Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza Adıgüzel, sosyal ve ortak kullanım alanları hijyen uygulama denetimi sonrasında alınan önlemler konusunda okul yönetimimize teşekkür etti.

 Etiketler