Geri Dönüşümün Mucitleri

Geri Dönüşümün Mucitleri

Okulumuzun 4. sünü düzenlediği Geri Dönüşümün Mucitleri Atıklarla Tasarım Proje Yarışması 1 Haziran 2016 tarihinde okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi. İzmir il ve ilçelerinden çok sayıda eser arasından kriterlere uygun ve başarılı bulunan  15 finalistin ön elemeyi geçip okulumuza davet edildiği,  canlı performans olarak jüri üyeleri ve izleyicilere sunumlarını yaptıkları bu yarışmada eski araç lastiklerinden oluşturduğu koltuk tasarımı ile okulumuz 7-A sınıfı öğrencisi Yağmur İnce birinci seçildi.

Yarışmada, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlilerinden Yar. Doç. Turan Enginoğlu, Emekli Öğretim Görevlisi Mete Sezgin, Ar. Gör. Firdevs Sağlam, yarışmaya katkı sunan Renser firması yetkilisi Serdar Güney ve  Türkay Kırtasiye sahibi Şerif Türkay da etkinliğimizde jüri üyesi olarak görev yaptı.

Etkinlikte 3. sınıf öğrencilerimiz atık malzemelerden oluşturdukları kıyafetlerle izleyenlere küçük bir defile sundular. Dans grubumuzun tematik dansı da büyük beğeni aldı.

Geri Dönüşümün Mucitleri Proje yarışmasında ilk elemeyi aşarak 15 proje arasında yer alan tüm öğrencilere de başarı belgeleri ile kırtasiye ve boya setleri armağan edildi. Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, ödül töreni öncesinde proje yarışmasına katılan tüm okulların öğrenci ve öğretmenleri ile öğrencileri yüreklendirecek ödüllerin sunulmasında katkı sunan firma yetkililerine ve MEV Koleji Görsel Sanatlar Teknoloji ve Tasarım Zümresine teşekkür etti.

 

1.YAĞMUR İNCE – MEV KOLEJİ-7/A sınıfı öğrencisi

PROJE ADI: LASTİKOLTUK Öğretmen: Seyran Akyaz

2.SUDENAZ YAKIN – ÖZEL TAKEV OKULLARI KARŞIYAKA

PROJE ADI :EKO-OKU

(Eko panel ve atık keten kumaşlardan tasarladığı koltuk tasarımı ile)

3.EFE ARDA ÇEŞMELİ – KOCATÜRK KOLEJİ

PROJE ADI:MONİTOR  AKVARYUM

(Eski atık monitörden oluşturduğu akvaryum tasarımı  ile)

MANSİYON :  DAMLA ÖNENGÜT  ÖZEL TAKEV OKULLARI NARLIDERE

PROJE ADI: FOSFOJUR

(Atık pet şişelerden oluşturduğu abajur  tasarımı ile)

 

 

 Etiketler