11 Eylül 2020
Haberler
Geleceğini Tasarlayan Gencin Velisi Olmak

Geleceğini Tasarlayan Gencin Velisi Olmak

Fen Lisesi Koor. Rehber Öğretmenimiz Nazan Eryürek ve Anadolu Lisesi Rehber Öğretmenimiz Nesli Ertezkoşan  Anadolu ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf velilerimizle “Geleceğini Tasarlayan Gencin Velisi Olmak” konulu seminerde bir araya geldi.

11 Eylül Cuma günü çevrim içi düzenlenen seminerde, orta öğretim sürecinde veli olarak tecrübelerin de işin içine katıldığı tasarım yolculuğuna çıkıldığını belirten öğretmenlerimiz, gencimiz adına karar vermeden, onun aldığı kararlara destek olarak, ne önünde ne arkasında durarak, tam yanında yer alarak “yol arkadaşı” olabilmenin değerine vurgu yaptılar.

Ebeveyn olarak gencimizle arkadaş olmayı nasıl başaracağız, iletişimimizi nasıl güçlendireceğiz, gencimizin eğitimine odaklanmasını nasıl sağlayacağız sorularına yanıt arandığı seminerde, eğitimin dijital ortama taşındığı bu süreçte gencimizin yapabileceklerine odaklanılmasının önemine değindiler. Gencin  ilgi ve yeteneklerinin, zekasının doğru işlenmesinin yollarından söz edildi. Lise döneminde ailenin doğru takibinin ve doğru rehberliğinin gence sağladığı yararlar üzerinde durulan sunumun sonunda rehberlik hizmetleri psikososyal destek çalışmaları kapsamında Rehberlik Araştırma Merkezinin velilerimize yönelik hazırladığı sunum da paylaşıldı.Etiketler