24 Eylül 2021
Haberler
Geleceğin Liderleri MUN TRAINING Toplantısında Buluştular

Geleceğin Liderleri MUN TRAINING Toplantısında Buluştular

Anadolu ve Fen Lisesi MEVMUN Kulübümüzün yeni üyeleri, MUN Kulübü Danışman Öğretmeni Burcu Altıntas rehberliğinde MUN Kulübümüzün  kıdemli öğrencileri ile toplantı yaptılar.  Öğrencilerimiz  yıl içinde katılacakları MUN organizasyonlarına yönelik kulübümüzün deneyimli öğrencileri ile atölye çalışmasında buluştular.

Toplantıda MUN Kulübünde yıllardır aktif olan liseli öğrencilerimiz, MUN Kulübünün kendilerine neler kattığına ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Dünyanın şu anda çözüm bulmak için uğraştığı pek çok soruna ilişkin farkındalıklarının geliştiğinden söz eden öğrencilerimizden Demir McAlister Yazıcı,  “Kulüp çalışmaları sayesinde il içinde ve dışında gerçekleşen onlarca MUN toplantısında okulumu temsil ettim. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan siyasi, ekonomik, insan hakları ve çevre ile ilgili pek çok soruna ilişkin bilgi sahibi oldum. Bu sorunlara dair çözüm önerilerimi sundum. İngilizcemin daha da gelişmesine vesile olmasının yanı sıra kulüp çalışmalarıyla dünya vatandaşı olduğumu hissettim.” dedi.

MUN organizasyonlarına ilişkin merak ettiklerini sorma olanağı bulan öğrencilerimiz,  bir sonraki toplantıda sunmak üzere hazırlık yapacakları konular ile ilgili aktif çalışmalarına başladılar. Tüm yıl boyunca öğrencilerimiz ekip ruhu içinde çalışmalarına devam edecekler.

 Etiketler