5 Şubat 2021
Haberler
FLL Legoheroes Takımımız “Umut Bilimde” Sloganıyla Çalışıyor

FLL Legoheroes Takımımız “Umut Bilimde” Sloganıyla Çalışıyor

Bilim Kahramanları Derneğinin yürüttüğü First Lego League (FLL) turnuvalarına katılarak okulumuzu başarıyla temsil eden Legoheroes takımımız, yeni üyeleriyle çevrim içi toplantıda buluştu.

Öğrencilerimiz, FLL takım çalışmalarıyla bilim, sanat, teknoloji konularında kendini ifade etme, dinleme, sunum, paylaşım, takım çalışması alanlarında deneyim kazanarak  bu deneyimlerle geleceğin bilim insanı, mühendisi, etkin girişimcisi ve duyarlı dünya vatandaşı olma yolunda önemli adımlar atıyor.

Yeni üyeleriyle çevrim içi toplantıda bir araya gelen Takım Koçu Fen Bilgisi  Öğretmenimiz  Aslı Eren Otçu, Danışman ve Bilgisayar Öğretmenimiz Gözde Özbüyük, Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel ve Fen Lisesi geçmiş dönem mezunlarımızdan Egemen Şahin öğrencilerimize First Lego League kültürünü tanıttılar.

Bu yıl “Umut Bilimde” sloganıyla birçok önemli çalışmaya imza atacak öğrencilerimiz, takımın değerli bir üyesi olarak süreç içinde üstlenecekleri rolleri, görev dağılımları, takım buluşmalarını nasıl planlayacakları konusunda bilgi aldılar. Yenilikçi proje, takım olma, süreci yönetme, robot tasarımı, robot maçları konuları üzerine paylaşımlarda bulundular.

 

 Etiketler