6 Nisan 2020
Haberler
Fen Lisesi Öğrencilerimizin İki Projesi TÜBİTAK Türkiye Finallerinde

Fen Lisesi Öğrencilerimizin İki Projesi TÜBİTAK Türkiye Finallerinde

Sıkıntılı günlerde öğrencilerimizin elde ettiği önemli başarıları sizlerle paylaşarak Covid-19 gündemini delmek siz değerli öğrencilerimizin ve velilerimizin yüzünde gülümseme yaratmak istiyoruz.

Fen Lisesi öğrencilerimizin öğretmenleri rehberliğinde ürettiği yazılım, biyoloji ve tarih branşlarındaki üç proje, 11-12 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenen “51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışması”na katılmaya hak kazanmıştı. Bu projelerimiz şöyleydi:

Biyoloji branşında Biyoloji Öğretmeni Sibel Hıdır rehberliğinde Fen Lisesi öğrencileri Meltem Rüya Emekçi ve Mahmut Özgür Kızıl’ın “Enginar Sapından Katma Değeri Yüksek Pektin ve Pektin Bazlı Ambalaj Filmi Üretimi” adlı projesi, Tarih branşında Tarih Öğretmeni Hüseyin Yürük’ün rehberliğinde İrem Karabudak ve Sude Demet Çabuk’un  “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Klazomen Tahaffuzhanesi” adlı projesi ve  Yazılım branşında Bilgisayar Öğretmeni Müge Tufan rehberliğinde Asmin Örnek’in  “Toprak ve Suyun Engel Tanımayan Dostluğu” adlı projesi

Bu projelerden “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Klazomen Tahaffuzhanesi” konulu proje tarih branşında bölge birincisi, “Toprak ve Suyun Engel Tanımayan Dostluğu” konulu yazılım branşındaki proje bölge ikincisi olarak Türkiye finallerinde okulumuzu temsil edecek.

Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan da, öğrencileriyle gurur duyduğunu belirterek proje koordinasyon kurulunda görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.Etiketler