14 Ekim 2020
Haberler
Erasmus+ Projelerimiz Anlatıldı

Erasmus+ Projelerimiz Anlatıldı

Avrupa Birliğinin uyguladığı eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe ve destek programı olan Erasmus + gençlerin mesleki becerilerini ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi, eğitim, öğretim ve gençlik çalışmalarını modernize etmeyi ve  kurumlararası işbirliklerini teşvik etmeyi amaçlıyor. Eğitim öğretim ve spor alanlarında faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlara açık olan bu programa katılan okullarımız, Avrupa ülkeleriyle yaptıkları proje ortaklıklarıyla bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular.

Program kapsamında 2014-2016 yılları arasında Ortaokulumuz İspanya, Almanya, Portekiz, Romanya ve Polonya ortaklıklarıyla “Recent European History Through Personel Histories” adlı projede aktif görev aldı.  2016-2018 yılları arasında da  “Historical Board Games for Peace. Making History Alive” adlı projeyi İspanya , İtalya, Bulgaristan ve Çek Cumhuriyeti ortaklıklarıyla  sürdürdü.

Fen Lisemiz ise 2014-2016 yılları arasında  “Breaking the Code; a Pathway to Success” adlı projeyi İspanya, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs ortaklıklarıyla yürüttü. Öğretmenlerimiz rehberliğinde öğrencilerimiz,  birçok Avrupa ülkesindeki okullara ziyaretlerde bulunarak önemli bir tecrübe edindiler.

Öğrencilerimizin edindiği tecrübeler ve yapılan projelerle ilgili 6. sınıf öğrencilerimize çevrim içi derslerde bilgi aktarımında bulunuldu.

 Etiketler