17 Şubat 2017
Haberler
En Umut Verici Münazara

En Umut Verici Münazara

 Tüm süreçleri Anadolu lisesi 12-B öğrencilerimizden Ezgi Demir, Yaren Günay Karababa ve Çisem Çelenoğlu tarafından planlanan  “MEV Münazara Yarışması”nın finali 15 Şubat 2017 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda gerçekleşti.  Yöneticiliklerini yaptıkları münazara için  kasım ayından beri tüm sınıflara girerek elemeleri bizzat gerçekleştiren öğrenciler,  9, 10, 11 ve 12. sınıfların kendi içinde yarışmalarını sağlayarak elemelerden çıkan en iyi münazırların yarıştığı final yarışması gerçekleştirdiler.

İkişerli sekiz grubun katıldığı yarışmada “Devlet, ilkokul yaşına gelmiş tüm çocukları ailelerinden alıp eşit şartlar altında onların eğitim ve gelişimini sağlamalı mıdır?” konusu münazara edildi. Okul müzik grubu seslendirdiği parçalarla da yarışmaya renk kattı.

Okul Müdürü Tülay Yazgan, Müdür Yardımcısı Nabi İnanır, Sosyal Bilimler Zümre Başkanı Ercan Kılınç, Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanı Münire Toygarlar, Psikolojik Danışman Özlem Kurt, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Tuncay Özvural’dan  oluşan jüri,  münazarada  birinci grubu belirlerken oldukça zorlandı. Her grubun dört dakika konuşma hakkının olduğu yarışmada kıyasıya tartışmalar yaşandı. 11 C sınıfından Elif Bağlar ve Cemre Su Sesigüzel’den oluşan muhalefet kapanış grubu yarışmayı kazandı.

Münazara sonunda bir konuşma yapan Okul Müdürü Tülay Yazgan, münazara yapma isteklerini ileterek tüm süreci baştan sona başarıyla yöneten öğrencilerini kutladı. Öğrencilerine başarı ve katılım belgelerini takdim etti.

 

Yarışmaya katılan öğrenciler

Hükümet açılış: 12B- Ezgi Uysal, Elifnaz Özer

Hükümet Kapanış: 9A-Arif Metehan Sinan, Bahar Yardım

Muhalefet açılış: 10E-Naz Öner, Başak Önen

Muhalefet kapanış: 11CElif, Bağlar, Cemre Su Sesigüzel

Sunucu: Selin OğişEtiketler