6 Mart 2017
Haberler
Etkin Kariyer Yönetimi ve 21. yy Becerileri

Etkin Kariyer Yönetimi ve 21. yy Becerileri

Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından 2 Mart Perşembe günü 8. ve 12. sınıf öğrencilerimize ayrı ayrı “Kariyer Günü” etkinliği düzenlendi. Yaşar Ünv. Kariyer ve Mezunlar Merkezi Müdürü Dr. Senem Yılmaz ve Yaşar Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Galip Ayvat’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte 2. ders saatinde 8. sınıflarla bir araya gelen Dr. Senem Yılmaz, kariyer belirleme çalışmalarının mezun olamadan önce yapılması gereken çalışmalar ve planlamalar olduğunu belirterek, kariyer planlama sürecinde en önemli aşamanın öğrencinin kendini tanıması ve  doğru değerlendirmesi olduğunun altını çizdi. Sonu yanıt şeklinde sona eren sunumda öğrenciler, Yılmaz’ı soru yağmuruna tuttu. 
3. ve 4. ders saatinde ise Ali Galip Ayvat, 12. sınıf öğrencilerimize “Başarıyla Giden Yol: 21. yy Becerileri” konulu etkileyici sunumunu gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin de katılımcı tavrıyla interaktif bir şekilde devam eden sunumda Ayvat, artık hiçbir başarının tek başına elde edilmediğini ve 21. yy becerileri olarak adlandırılan bu becerilerin arasında yaratıcılık, takım çalışması ve etkili iletişimde başarılı olanların açık ara önde olduğundan bahsetti.

Sınav öncesi 12. sınıfların içinde bulunduğu durumu sayılarla net olarak ortaya koyan Ayvat, jenarasyon farklılıklarına değinerek, önümüzdeki yıllarda iş yaşamında nasıl farklılıkların olacağına değindi.  Dr. Senem Yılmaz da 12. sınıf öğrencilerimizle gelecekte hangi mesleklerin daha geçerli olacağı ile ilgili araştırma sonuçlarını paylaştı.

 Etiketler