19 Nisan 2021
Haberler
“Education for All”

“Education for All”

Cambridge Assessment International Education programı kapsamında 7. sınıflarda yürüttüğümüz Global Perspectives dersinde öğrencilerimiz, “Education for All” konusunu ele aldılar.

“Herkes için Eğitim” başlığı altında öncelikle farklı ülkelerdeki eğitim modellerini inceleyen öğrencilerimiz, sonrasında alternatif olabilecek dört farklı eğitim yaklaşımları üzerine detaylı grup çalışması yaptılar. “Homeschooling” “Project Based Learning” “Learning Outside the Classroom/Forest Schools” ve “Flipped Learning” konularını grup eşliğinde araştırıp sunumlarını yaptılar. Sunumları dikkatle dinleyen öğrencilerimiz, sunumlarda işlenen konular üzerine fikir alışverişi yaptılar. Söz konusu eğitim yaklaşımlarının hoşlarına giden ve gitmeyen yönlerinin yanı sıra uygulanabilirliğinden emin olamadıkları yanları ile bu yöntemlerin nasıl geliştirilebileceğine yönelik notlar alıp tartıştılar. Sonrasında ise “Menti” Web 2.0 aracı kullanılarak hangi eğitim yaklaşımının günümüzün eğitim sistemindeki eksikliklerini doldurabileceğini oyladılar ve neden böyle düşündüklerini ortak bir platformda yazılı hale döktüler.

Global Perspectives dersinde eğitim yaklaşımları konusu özelinde araştırmayı, sorgulamayı ve sisteme eleştirel bir gözle bakmayı deneyimleyen öğrencilerimiz, edindikleri bu beceriyi tüm yaşamlarına uygulayabilecekleri önemli bir kazanım elde ettiler.

 

 

 Etiketler