17 Eylül 2018
Haberler
Bu Yıl da Yolumuzu Bilimin Işığı Aydınlatsın

Bu Yıl da Yolumuzu Bilimin Işığı Aydınlatsın

Uzun yaz tatilinin ardından öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde  MEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Temel ve MEV Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar da törenlerimize katılarak velisi, çalışanı, öğretmeni ve öğrencisiyle yaşadığımız tatlı heyecana ortak oldular.

İlk tören, Anadolu ve Fen Lisesi ile Ortaokul öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla 09.00’da lise tören alanında, ikinci tören ise ilkokul öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yoğun katılımıyla saat 10.00’da ilkokul tören alanında düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, İlkokul Ortaokul Müdürü ve Koordinatör Müdür Murat Zorluer, öğrencilerle birlikte Atatürk büstüne saygı çelengi sundular.

Törenlerde MEV Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Sezgin’in  eğitim öğretim yılı mesajı paylaşıldı. Sezgin, mesajında 2018-2019 eğitim öğretim yılının MEV Koleji Özel Okulları ve ülkemizdeki tüm okullar için; huzurlu, sağlıklı, çağdaş bir eğitim ortamında başarılı ve verimli geçmesini yürekten dileyerek tüm yönetici, öğretmen, personelin ve öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı.

Ülkemizde nitelikli eğitimin öncüsü olma misyonuna kararlılıkla devam eden Vakfımızın bu misyon çerçevesinde gerçekleştirdiği hizmet ve çalışmaları neticesinde  kamuoyunda oluşan güvenle kurduğu MEV Koleji Okullarında Büyük Önder Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emaret ettiği gençlerimizi O’nun ilke ve hedefleri doğrultusunda yetiştirme sorumluluğunu yerine getirmeye devam edeceğini belirtti.

Sunumunu Türkçe Öğretmeni Ayşe Karabatak’ın yaptığı ilk törende açış konuşmasın Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer yaptı. Konuşmasında çağın ihtiyaçlarına yanıt vermek için okulda birçok yenilikler yaptıklarını belirterek öğrenci ve velilere şöyle seslendi:  “Sevgili öğrencilerim her zaman olduğu gibi bugünde, yarında, Büyük Önder ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeyi ve bize emanet ettiği Cumhuriyeti korumayı ve yüceltmeyi unutmayacaksınız. Canla başla çalışmaya devam edeceksiniz. Sizlere çok güvendiğimizi ve ülkemizin sizlere çok ihtiyacı olduğunu sakın unutmayın. Bu amaçla çıktığımız yolda bizlere her zaman maddi manevi çok büyük destekleri olan Milli Eğitim Vakfının çok saygın yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Geçtiğimiz ay kaybettiğimiz Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İhsan Özçukurlu başta olmak üzere hayatta olmayan değerli yöneticilerimizi de rahmetle anıyorum. Hayattaki en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bizlere güvenip emanet ettiğiniz için şahsım ve kurumum adına sizlere teşekkür ediyor, 2018-2019 eğitim öğretim yılının hepimiz için sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Protokol konuşmasını MEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Temel yaptı. Konuşmasına “Cumhuriyetimizin kurucusu Türk milli eğitim sisteminin felsefesini oluşturan Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, aramızda bulunmayan değerli eğitim yöneticisi ve öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Vakfımızın kurucu üyelerinden Türkiye sevdalısı değerli eğitimci büyüğümüz İhsan Özçukurlu’yu kaybettik. Kendisine ve Milli Eğitim Vakfının kuruluşundan bugüne kadar vakfa emekleri geçenleri de rahmetle anıyorum.” diyerek başladı.

Sözlerine şöyle devam etti. “Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler,  Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk bizlere Türkiye Cumhuriyeti devleti ve yüce Türk milleti için çağdaş uygarlık düzeyinin üstünde lider ülke olmak hedefini çizmiştir. Bizi bu hedefe ulaştıracak nesilleri yetiştirme görevi milli eğitim sistemimize verilmiştir. Bu hedef bizler için ulusal bir vizyondur. Bu hedefe ulaşmamızı sağlayacak siz değerli gençler de bizim yetiştirmemiz gereken nitelikli nesillersiniz. Başöğretmen Atatürk ‘Geleceğimizin teminatı çok değerli çocuklarımızı akla, bilime, çağa, ülkemizin kalkınma hedeflerine Türk milli eğitim sisteminin genel amaç ve ilkelerine göre öyle yetiştirelim ki çocuklar okuldan çıktıktan sonra aç kalmayacağına emin olsun.’ demiştir.  Bu demektir ki okuldan iş yerine tam istihdamı hedeflemektir. Eğitim istihdam dengesinin oluşmasını desteklemektir. Eğitim, iş hayatının ve ekonominin ülkenin kalkınma hedefleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan talep edilen niteliklere sahip insan gücünün yetiştirilmesi sağlandığında eğitim istihdam dengesi de oluşacaktır. Hedefimiz çağdaş uygarlık düzeyinin üstünde lider ülke olmaktır. Bu kolay bir hedef değildir. Bu hedef büyük düşünenlerin koyduğu bir hedeftir.  Bizim eğitim kurumlarımızın amacı da bizi o hedefe götürecek nitelikli, ekonomik kalkınmaya katma değer sunabilecek insanları yetiştirmektir. Herkesin gözünün üstünde olduğu cennet bir vatanda yaşıyoruz. Bu güzel vatanda sonsuza kadar yaşayabilmek için bilgili olmak zorundayız. Sadece bilgili olmak da yetmiyor. O bilgiyi kullanabilme becerilerini de kazanmamız gerekiyor. Bilgi kimdeyse güç ondadır. Bizim de bilgi ve teknoloji toplumu olma zorunluluğumuz var.  Mikro teknoloji, biyo teknoloji ve nano teknoloji giderek geliştiği,  dijital teknolojinin yaygınlaştığı bir çağda yaşıyoruz. Bu teknolojilere sahip olan geliştiren ve kullanan ülkeler çağın lideri olacaktır. Bu gerçekleri görerek yeni öğretim yılının ülkemiz için milletimiz için tüm eğitim camiası ve MEV Kolejleri için başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.

Öğrencilerimizin 2018 LGS ve YKS başarılarının paylaşıldığı törende mezun öğrenci konuşmasını 2018 YKS ile İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi  Kimya Mühendisliği bölümünü kazanan MEV Koleji Özel Güzelbahçe Fen Lisesi mezunumuz Atakan Timal Ciğerim yaptı. “MEV benim için her zaman bir aile, sıcak bir yuva oldu. Bu ailenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum ve duymaya devam edeceğim çünkü MEV sevgisi mezun olmakla bitmez. Burada hayatıma yön verecek, mutlulukla  gururla hatırlayacağım, çok güzel ve anlamlı deneyimler yaşadım. Rahatlıkla söyleyebilirim ki MEV’li olmak büyük bir ayrıcalıktır.” dedi.

Törende 8. sınıf öğrencilerimizden Alara Urunga ve Asya Yılmaz, 5. sınıf öğrencilerimiz Mustafa Dinç ve Mustafa Çağan Çalgan’a; 12. sınıf öğrencilerimizden Nazlı Pilavcı ve Burcu Sarıtaş, 9. sınıf öğrencilerimiz Ayşe Betül Altın ve Ali Arda Soydan’a MEV ailesine “Hoş Geldiniz Çiçeği” takdim ettiler.  Ortaokul ve lise öğrencilerimizin katıldığı tören ortaokul öğrencilerimizden oluşan dans takımımızın muhteşem gösterisi ile sonlandı.

İkinci tören saat 10:00’da başladı. İlkokul bahçesini dolduran veli ve minik öğrencilerin heyecanı bir başkaydı. Sunumunu Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel’in yaptığı tören saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Atatürk büstüne çiçeklerden oluşmuş MEV çelengi bırakıldı. Minikler kendileri için hazırlanmış sıralarında sınıf öğretmenlerinin gözetiminde Okul Müdürleri Murat Zorluer ve MEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Temel’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını dinlediler. 4. sınıf öğrencisi Hüseyin Mert Budin 1. sınıf öğrencisi Merin Sarıgül’e MEV Ailesine “Hoş geldin” çiçeği verdi. 4-E sınıfı öğrencimiz Duru Dikmen “İlkokullar Marşı” adlı şiiri başarıyla seslendirdi. 4-A sınıfı öğrencilerimiz Halk Oyunları Öğretmeni Tezcan Kumlutaş rehberliğinde Kafkas Halk Oyunlarını başarıyla sahnelediler. Programın sonunda müzik öğretmenlerimizden öğrencilerimize bir sürpriz vardı. Müzik Zümre Başkanı Banu Altay Ergür ve Müzik Öğretmeni Tenay Tülay Çiğdem’in seslendirdiği Müzik Öğretmenlerimiz Oktay Öztürk ve Seher Öztürk’ün eşlik ettiği birbirinden güzel parçalarla öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılının ilk hediyesini verdiler.

 

 

 

 Etiketler