27 Ekim 2020
Haberler
Dünya İkincisi Milli Sporcumuz Ahmet Önder Öğrencilerimizle Söyleşti

Dünya İkincisi Milli Sporcumuz Ahmet Önder Öğrencilerimizle Söyleşti

Artistik Cimnastik Dünya 2. si Milli Takım Sporcumuz Ahmet Önder, 26 Ekim Pazartesi günü Zoom Online Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşen söyleşide öğrencilerimizle buluştu. Beden Eğitimi Zümremizin koordine ettiği buluşma Bilgisayar Öğretmenimiz Gözde Özbüyük’ün desteği ile hazırlanan Ahmet Önder’in başarılarının yansıtıldığı video ile başladı.

Moderatörlüğünü Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mine Kıvrık’ın yaptığı söyleşide öğrencilerimize küçük yaşlardan beri hayalini kurduğu başarıya adım adım nasıl ulaştığını anlatan Önder,  “Yeteneğimi ablam keşfetti. Beni cimnastiğe başlattılar. İyi ki bu adımı atmışlar. Spor hayatıma çalışma disiplini getirdi. Akademik başarım da genel kanının aksine spor sayesinde daha da arttı.” dedi.

Ebeveynlere de seslenen Önder, “Çocuğunuzu mutlaka spora yönlendirin. Sporun hangi dalı olursa olsun her zaman çocuğunuzun şevkini, isteğini destekleyin.” dedi.

2019 yılında elde ettiği dünya ikinciliği derecesiyle 2023 yılında Tokyo’da gerçekleşecek olimpiyatlara katılma hakkı kazandığını belirten Önder, en büyük hedefinin olimpiyatlarda Türk bayrağını göndere çektirmek olduğunu belirtti.

Öğrencilerimizin hayranlıkla dinlediği ve sorular yönelttiği Önder, pandemi süreci sona erdiğinde öğrencilerimizle  yüz yüze okullarında buluşmak üzere söz verdi.

 

 

ettiği başarıya pora nasıl başladığını ve sporun hayatını nasıl değiştirdiğini velilerimizle paylaşacak. Tüm spor branşlarının temelini oluşturan cimnastiğin çocuklarımıza neler kazandırdığının anlatılacağı konferans Zoom Online Meeting uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Konferansın oturum ID’si e-posta ve WhatsApp yoluyla velilerimize iletilecek.Etiketler