15 Kasım 2017
Haberler
Diyabet Hastalığına Dikkat Çektiler

Diyabet Hastalığına Dikkat Çektiler

Çağımızın bize dayattığı ya da bu sava dayanmanın kolaycılığı ile yanlış beslenme alışkanlıkları edinmiş birçok kişinin gelecekte potansiyel diyabet hastası olma tehlikesiyle yüz yüze oldukları bilimsel bir gerçek olarak ortada duruyorken Sosyal Yardımlaşma ve Engellilere Destek Kulübümüz,  14 Kasım Diyabet Günü nedeniyle “Diyabet Gerçeği ve Doğru Beslenme Alışkanlıkları” konulu bir konferans düzenledi.

Konferansın konuşmacısı Diyetisyen Nüket Turan, öğrencilere diyabet hastalığı hakkında bilgi verdi. Diyabetin nedenleri arasında yanlış beslenmenin genetik faktörlerin de önüne geçtiğinden bahsetti. Öğrencilerin beslenme alışkanlıklarını öğrenmek için sunumunu soru yanıt şeklinde sürdüren Turan, “Özellikle gençlerde diyet adı altında bilinçsizce uygulanan yanlış beslenme ilerleyen yaşlarda obezite ve diyabet hastalıklarını tetikliyor. Danışanlarıma tüketilmemesini önerdiğim gıdalarla ilgili asla, kesinlikle gibi ifadeleri sık kullanmama rağmen siz gençlere kesinlikle şekerli ve kremalı içeceklerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.” dedi. Turan’a sunumu nedeniyle teşekkür belgesi ve çiçeğini okulumuzda öğle yemeğinde tükettiği ekmek  sayısıyla fiziği arasındaki ters orantıyla dikkat çeken ve kıskanılan Anadolu Lisesi Müdür Yardımcımız Gürsel Demir verdi.

Sunum sonrasında kulüp öğrencileri Emir Artkıy, Isabella Ece Yazıcı, Zeynep Karadağ, Ceylin Bür, Ada Şenel, Ece Eroğlu, Seray Seda Can ve Sevim Çetin danışman öğretmenleri İlknur Saç ve Nefise Karhan ile un şeker ve tuz kullanmadan okul mutfağında pişirdikleri sağlıklı atıştırmalık kurabiyeleri öğretmenlerine ve müdür yardımcılarına ikram ettiler.Etiketler