19 Ekim 2017
Haberler
Demokrasi Yarışında Birinci Kural: Seçmenin Gönlünü Almak

Demokrasi Yarışında Birinci Kural: Seçmenin Gönlünü Almak

Okul Öğrenci Meclisi çalışmaları kapsamında Anadolu Lisesinde Ece Zengin, Cemre Su Sesigüzel, Özer Gürbüz Aygün ve  Zeynep Karadağ’dan oluşan “The Voice of MEV” grubu ile Mert Demir, Doğukan Fırat Tek, Kibele Mengeç, Alp Akyeli’nin yer aldığı “Grup MEV United”; fen lisesinde ise Can Pekcan, Ege Küçük, Ekin Karya Köse ve Sude Kurt’tan oluşan “Aşk-ı MEVnu” ile Melis Tokgözlü, Cem Arslantürk, Onur Ural ile Ata Türkoğlu’nun yer aldığı “MEV Care” grubu arkadaşlarının oyuna talip oldu.

Gruplarını tanıtmak amacıyla sınıfları dolaşan demokrasi neferleri büyük bir özgüvenle üstlenecekleri sorumluluklar, seçilirlerse hangi icraatlarda bulunacakları konusunda seçmen kitlelerini bilgilendirdiler. “Tutamayacağımız sözü vermeyiz. Biz sizlerin sözcüsü olacağız. Okulumuz idaresi ile aranızdaki köprü olmaya geldik.” diyen de vardı.  “Biz icraat insanlarıyız. Geçen yıl söz verdiğimiz sanatçıları ‘Dostluk Günü’ etkinliğine getirttik. Yine bu tür etkinliklerde sizleri sevdiğiniz sanatçılarla buluşturacağız.” diyen de…

Demokrasi yarışında seçmenin gönlünü almanın yollarını arayan başkanlar, sınıf turları atarken şeker ve çikolata dağıtmayı da ihmal etmediler. “The Voice of MEV” grubu arkadaşlarına ve öğretmenlerine kurdukları stantta baklava dağıtarak seslerini daha gür çıkarmanın uğraşını verdiler. “Büyük emekle yapılan kırk kat baklava gibi biz de üzerimize düşen sorumluluklarımızı ve görevlerimizi emek harcayarak yapacağız ve yaptığımız işlerin tadı da baklavayı aratmayacak.” mesajı verdiler.

Gruplar propaganda sürecini tamamladı. Artık söz MEV seçmeninde.  Yarın kurulacak sandıklardan bakalım hangi grubun sesini duyacağız? Sonuç ne olursa olsun kazanan “demokrasi” olacak.

 

 

 Etiketler