27 Nisan 2018
Haberler
“Çizme”yi Fetheden Öğrencilerimiz TRT’ye Röportaj Verdi

“Çizme”yi Fetheden Öğrencilerimiz TRT’ye Röportaj Verdi

İtalya’nın dünyaca ünlü müzik festivalleriyle bilinen kenti Sanremo’da düzenlenen festivalde Türkiye’nin yüzünü güldüren Ortaokul İngilizce Drama Kulübü ve Kısa Film Kulübü öğrencilerimizin başarı görsel basına da konu oldu.

18-21 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen festivalde İngilizce Öğretmenleri Zeynep Özlem, Banu Yemez, Deniz Turhan ve Müzik Zümre Başkanı Banu Altay Ergür rehberliğinde hazırlanan 5-6. Sınıflar İngilizce Drama Kulübü öğrencileri “The Nifty Fifties” adlı müzikalle dünya birinciliğini elde etmişlerdi.

Kısa Film Kulübümüz de İngilizce Öğretmenleri Marianna Özuyguntaş rehberliğinde hazırladıkları “Time is Illusion” adlı zaman yönetiminin önemini vurgulayan kısa filmle bin film arasından dünya üçüncülüğünü kazanmıştı.

50 ülkeden binin üzerinde öğrencinin katıldığı “GEF Dünya Yaratıcılık ve Eğitim Festivali”nde müzikal dalında dünya birinciliği, kısa film dalında dünya üçüncülüğü ödülü kazanan öğrencilerimizle TRT Haber Merkezi Muhabirlerinden Özlem Alboyacı röportaj yaptı.

Müzikalini açılık sahnesinden bir bölümü TRT için tekrarlayan başarılı öğrencilerimiz verdikleri röportajlarda özgüvenleri, kendilerini ve yaptıkları işi ifade etmekteki başarıları öğretmenlerini ve okul müdürlerini bir kez daha gururlandırdı.

Öğretmenlerimiz de öğrencilerimizin bu anlamlı başarısına rehberlik etmekten duydukları mutluluğu dile getirdiler. Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer de “21. yüzyıl eğitim becerilerinin olmazsa olmazları arasında yer alan iletişim ve takım çalışması konusunda önemli bir tecrübe kazanan öğrencilerimiz, yurt dışında ülkelerini ve okullarını başarıyla temsil ettiler. Öğretmenlerim ve öğrencilerimle gurur duyuyorum. Bu başarının mimarları arasında öğrencilerimize desteğini esirgemeyen anne babalar da var. Onları da bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Velilerinin de davet edildiği mini törende öğrencilerimiz, başarılarını pasta keserek kutladılar.

Müzikal dalında dünya birincisi olan öğrenciler:  Zeynep Duru Adıvar, Ada Açıl, Ece Ertemiz, Zeynep Ela Alkoç, Aylin Yemez, Çağla Tezel, Nehir Uyar, Yiğit Çöllü, Defne Rana Pehlivanlı, Efe Yıldırım, Elif Susup, Nehir Akyazı, Turçin Tulca Konyalı, Demir Doğan, Ezgi Haciyanlı, Göksu Kaya, Ezel Gürkan, Ayça Ceylin Dilegeçen, Duru Kadıköylü, Lal Bicik, Defne Aydın, Hasan Batu Bolak, Mert Tiyanşan, Hesna Duru Tüzel, Deniz Kandemir, Melis Özgün, Maya Aras, Nil Sağlık, Ozan Coşkun, Yağmur Delen, Gözde Başkal, Bengisu Beşiroğlu, Ezgi Ulutaş, Elizabeth Ece Arthurs

Kısa film dalında dünya üçüncüsü olan öğrenciler: Can Görgül, Ege Okay, Ozan Çetinkaya, Dila Ekinbağ, Kardelen Ulusoy, Göktuğ Karıksız, Yağmur İrem Taner, Yağmur Göç, Gülce Gülerhepşen, Arda Karcıoğlu

 Etiketler