17 Mart 2017
Haberler
Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümünde Şehitlerimizi Minnetle Andık

Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümünde Şehitlerimizi Minnetle Andık

Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü ve şehitlerimizi okul töreni ve ilçe töreni olmak üzere iki ayrı törenle andık. 15 Mart 2017 Çarşamba günü düzenlenen ilk tören okulumuzda gerçekleşti.  Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fen Lisesi öğrencimiz Ekin Karya Köse yaptı. Birincilik ödülünü alan kompozisyonunu okudu. Öğrencilerimiz “Bu Vatan Kimin” adlı şiiri seslendirdiler. Okulumuzda açılan kompozisyon ve şiir yarışması ile ilçede açılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize başarı belgelerini okul müdürleri takdim etti. Programın sonunda okulumuz drama kulübü öğrencilerinin görev aldığı “Çanakkale Biziz” adlı drama gösterisi izlendi. Çanakkale Savaşı’nı anlatan ezgiler ruhumuzun derinliklerine işlendi.

17 Mart Cuma günü Güzelbahçe Kültür Merkezi Tuncer Kurtiz Salonunda Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin de katıldığı törende okulumuz ve Cengiz Topel Lisesi öğrencileri başarıyla görev aldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü yaptı. Törende ilçe çapında açılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere başarı belgesi, hediye çeki ve Türk Bayrağı hediye edildi.  Cengiz Topel Lisesi öğrencilerinden oluşan koronun ardından öğrencilerimiz “Bu Vatan Kimin” şiirini seslendirdiler. Ardından “Çanakkale Biziz” adlı drama gösterisi izlendi. Törenin sonunda dramada görev alan 16 öğrenci ellerindeki bayrakları öperek protokoldeki büyüklerine sundular.

Tören sona erdiğinde salondan ayrılan tüm katılımcılara günün anısına üzerinde  “Bayrak ki geleceğe yazılan bir mektup, mürekkebi kan, kağıdı vatan, bayrak ki istiklalin asil habercisi, onu sana emanet etti binlerce kefensiz yatan” yazan kağıdın yer aldığı bayraklar hediye edildi.Etiketler