CAKAMUN’22 Konferansından Ödüllerle Döndüler

CAKAMUN’22 Konferansından Ödüllerle Döndüler

MEV MUN Kulübü Fen Lisesi öğrencilerimizden Ceylin Çınar, Özgür Abacıoğlu, Ela Men ve Damla İncebıyık, MUN Kulübü Öğretmenleri Burcu Altıntas rehberliğinde 18 – 20  Mart 2022 tarihlerinde İzmir Özel Çakabey Okullarının çevrim içi olarak düzenlediği CAKAMUN’22 konferansına katıldı.

Konferansta Özgür Abacıoğlu Best Delegate Award (En İyi Delege) ve Ela Men Outstanding Delegate Award (Seçkin Delege) ödülüne layık görüldü.

Damla İncebıyık’ın komite başkan yardımcısı olarak yer aldığı UNHRC (Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi)  gündem maddeleri “Ulusal mevzuat ve uluslararası anlaşmalar uyarınca halkın bilgiye erişiminin sağlanması ve temel özgürlüklerin korunması” olarak tasarlanmış ve söz konusu durumları iyileştirici çözüm önerileri tartışılmıştır. Ela Men’in UNODC (Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi) Rusya Federasyonu temsilcisi olarak katıldığı konferansta aşı akışı ve ticareti için uluslararası düzeyde belirli standartların uygulanması konusu tartışıldı.

Özgür Abacıoğlu ise  SC (Security Council – Güvenlik Konseyi) ABD delegesi olarak uluslararası nükleer test sitelerinin ele alındığı oturuma yenilikçi görüşleri ile katkıda bulundu. Ceylin Çınar  ise UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu) komite başkanı olarak “Kültürel mirasın korunması ve tanıtılmasında sözleşmelerin rolü” konusunun gündeme alındığı konferansın başarıyla yönetilmesini sağladı.

 Etiketler