26 Şubat 2022
Haberler
Bursluluk Sınavlarımız Başarıyla Uygulandı

Bursluluk Sınavlarımız Başarıyla Uygulandı

26 Şubat 2022 Cumartesi günü 4. sınıf öğrencileri için 10.00’da, 8. sınıflar için 14.00’te pandemi koşullarının gerektirdiği tüm tedbirleri alarak okulumuzda gerçekleştirdiğimiz bursluluk sınavlarımız yoğun bir katılımla başarıyla uygulandı.

“8. Sınıflar Bursluluk Sınavı” esnasında  veliler de Koordinatör Psikolojik Danışmanımız Nazan Eryürek ve Tarih Öğretmenimiz Nabi İnanır tarafından verilen “Kariyer Basamaklarında Lise Seçimi ve Ailenin Rolü” konulu seminere katıldılar.

Çocuklarının kendileri için en doğru mesleğe yönelmelerinde önemli bir etkisi olan lise seçim aşamasında velilerin kendilerine hangi soruları sorması gerektiği ile ilgili bilgi verilen sunumda anne babaların okuldan beklentilerini somutlaştırmaları  gerektiğinin altı çizildi.  Yeni dünyanın yeni ihtiyaçları olduğunu,  çocuklarımızın henüz adları çok anılmayan meslekleri icra edeceklerini belirten Eryürek, “İyi bir liseden mezun olmak kişinin geleceğinde büyük önem taşır. Lise seçiminde odak noktanız çocuğunuz olsun. Çocuğunuzun ilgi istek ve yeterliliklerini objektif olarak değerlendirin.” tavsiyesinde bulundu.

Sunumda Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıflarında okutulan ortak ve seçmeli dersler hakkında bilgi verildi. Anadolu ve Fen Lisesi müfredatındaki farklılıklar anlatıldı. Okulumuzun sunduğu farklı burs olanaklarından söz eden Tarih Öğretmenimiz Nabi İnanır  yüksek öğretime yerleşen mezunlarımızın üniversite başarı oranlarını katılımcılarla paylaştı.  Okulumuzda uygulanan bilimsel çalışmalar, destekleyici akademik çalışmalar ile  Kanada eğitim programı ile ilgili bilgi verdi. Sosyal etkinlikler ve kulüp faaliyetleri ile ilgili Anadolu Lisesi Kısa Film Kulübünün hazırladığı kısa film izletildi.

Son olarak her öğrenciyi farklı bir değer olarak kabul eden okulumuzun karşılıklı sevgi ve saygı temelinde öğrencilerine kendi yollarını çizmeleri için yol gösteren birçok değerli öğretmenin bulunduğu bir kurum olduğunun altı çizildi. Öğretmenlerimiz bundan sonra girecekleri tüm sınavlarda öğrencilere başarı dileklerini ilettiler.

 

 

.

 Etiketler