15 Ocak 2018
Haberler
Bir Tatlı Huzur Vermeye Gittik

Bir Tatlı Huzur Vermeye Gittik

Mutlu olmanın ilk koşulu mutlu etmektir. Onur Kurulu öğrencilerimiz de Onur Kurulu Başkanı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Tuncay Özvural rehberliğinde Narlıdere Yaşlı Bakımevine gerçekleştirdikleri ziyaretle mutlulukların en anlamlısını yaşadılar ve huzur evi sakinlerine yaşattılar.

Yaşlılarımızı mutlu etmek, onların elini öpüp  gönüllerini almaktı niyetleri. Organizasyona okul orkestramızın yetenekli öğrencileri Mert Seyhan, Selin Sevinçhan, Rayan Alshwairekh, Elif Bağlar ve Müzik Öğretmenimiz Oktay Öztürk de katılınca etkinlik, danslarıyla şarkılarıyla yaşlılarımıza “Uzun zamandır bu kadar mutlu olmamıştık.” dedirten duygu düzeyi yüksek, müzikalitesi bol güzel bir etkinliğe dönüştü.

Onur Kurulumuzun 4. projesi olan “Bir Tatlı Huzur Vermeye Gidiyoruz” etkinliğinin proje koordinatörlüğünü Onur Kurulu öğrencileri Devrim Ece Ekşioğlu Mert Doğan, Ezo Naz Demir, Sude Erdemir  yürüttü. Etkinliğe 10 Ocak Çarşamba günü 11 ve 12. sınıf; 11 Ocak Perşembe günü 9 ve 10. sınıf onur kurulu üyesi elli öğrencimiz katıldı. Öğrenciler kendi imkanlarıyla evlerinde hazırladıkları yiyecekleri yaşlılarımıza ikram ettiler. Müzik eşliğinde yaşlılarımızla dans ettiler. Birlikte şarkı söylediler.

Bir gün herkesin yaşlanacağı gerçeğinden hareketle öğrencilerimizin empati geliştirmeleri ve yaşanmışlıklara saygının pekişmesi amacıyla düzenlenen organizasyon öğrencilerimizin gönüllü katkılarıyla arzu edilen düzeyin de üstünde bir fayda ile gerçekleşti. Hem yaşlılar mutlu oldu, hem de öğrencilerimiz mutlu ederek mutlu olmanın keyfini yaşadı.Etiketler