Bilim Şenliği

Bilim Şenliği

Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizin katıldığı ve üç ayrı branşta on dört projenin yarıştığı Bilim Şenliği’nde derece elde eden öğrenciler başarı belgelerini ve hediye çeklerini aldı. Fen Bilimleri, Matematik, Sosyal Bilimler branşlarında hazırladıkları projeleri stantlarını ziyaret eden arkadaşlarına anlatan öğrenciler, projelerini bilim insanlarından oluşan jüri üyelerine her branş için hazırlanan dersliklerde sundular.

Fen Bilimleri, Matematik, Sosyal Bilimler, İngilizce, Görsel Sanatlar branşlarında birçok projenin sergilendiği şenlikte ilkokul öğrencilerimizin hazırladığı sosyal içerikli projeler ile lise ve ortaokul öğrencilerinin hazırladığı gösteri deneyleri de büyük ilgi gördü. İlkokul 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerinin yanı sıra tüm ortaokul ve lise öğrencileri de kendilerine ayrılan ders saatleri içinde stantları ziyaret ettiler.  

Öğrenciler için düzenlenecek ödül töreni öncesinde Doç. Dr. Esra BUKOVA GÜZEL, Dr. Ayşe TEKİN DEDE,  Bilim Uzm. Ali Özgün ÖZEN, Yard. Doç. Dr. Aysun Nüket ELÇİ, Ar. Gör. Aytuğ ÖZALTUN ÇELİK, Yard. Doç. Dr. Semiha KULA, Prof. Dr. Fatma YURT ONARAN, Doç. Dr. Müslüm SAÇ, Kariyer Uzm. Ertuğrul MUTLUGÜN, Yaşar Üniversitesi Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü  Emrah TOMUR  ve Matematik Öğretmeni Yurdakul ALTIN’dan oluşan jüri üyelerine okul müdürleri plaket ve çiçek takdiminde bulundu. 

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu yarışan projeler kategorisinde: 

Sosyal Bilimler dalında, “14-17 yaş arası Gençlerde Postür (Duruş) Bozukluğu” konulu projeyle Buse Yazgan ve Gözde Ardıç birinci, “Bir Günde Coğrafya” konulu projesiyle İzem Ünlü ikinci, “Taşların Dili” konulu projeyle Devrim Ece Ekşioğlu, Naz Dülgeroğlu ve Göksu Ölmez üçüncü oldu.

Matematik dalında, “Turistin Kulağındaki Rehber” konulu projeyle Olcay Akgün ve Ufuk Bombar birinci, “Geniş Açılı Üçgenlerde Ortik Üçgen” konulu projeyle Robin Umut Kızıl ikinci, “Üçgen Problemine Farklı Yaklaşımlar” konulu projeyle Berfin Polat ve Gülce Tuzcu üçüncü oldu.

Fen Bilimleri dalında,  “Pastacılık  Ürünlerinde Kullanılabilecek Antioksidan Etkili Jöle Üretimi”  konulu projeyle Begüm Dirik ve Övgü Kılıç birinci, “Muşmulanın Kanser Üzerine Etkisi” konulu projeyle Zeynep Ellidokuz ikinci, “Meyve ve Sebzelerdeki Kimyasal Atıkların Fenol Yardımıyla Giderilmesi” konulu projesiyle Atakan Timal Ciğerim üçüncü oldu.

Öğrencilerimize hediye çeklerini ve başarı belgelerini veren Okul Koordinatör Müdürü Murat ZORLUER, Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay YAZGAN Bilim Şenliği Koordinasyonu görevini üstlenen Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Derya AKSAKAL’a ve emeği olan herkese teşekkür etti.

 

 

 

 Etiketler