29 Mart 2021
Haberler
Başkadır Bizim Tiyatro Sevdamız

Başkadır Bizim Tiyatro Sevdamız

“Dünya Tiyatrolar Günü”nü öğrenci ve velilerimizin katılımıyla düzenlediğimiz etkinliklerle kutladık. İlk etkinliğimizde Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Bülent Seyran’ı konuk ettik. “Hayat Sahnesinde Olmak” adlı söyleşide, tiyatroya gönül vermiş bir sanatçı olarak Seyran’ın başarısının altında mesleğini ısrarla ve çok severek yapmasının yattığını öğrendik. Öğrencilerimizle yüz yüze buluşma sözü veren Seyran, öğrencilerimize seçecekleri meslek ne olursa olsun sanattan uzak kalmayın mesajı verdi.

26 Mart Cuma günü “Var mısın Rolleri Değişmeye?” adlı etkinlikte  Drama Öğretmenimiz ve Tiyatro Sanatçısı Aysel Güzel ile Tiyatro Sanatçısı ve Yaratıcı Drama Eğitmeni Vedat Murat Güzel ilkokul ve okul öncesi öğrencilerimizle çevrim içi buluştu. Drama etkinliğimizde empati kelimesinin sadece cümlelerimizde mi yoksa hayatımızın içinde mi yer aldığını değerlendirdik. Anne babalar çocuk, çocuklar anne baba oldu.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü oyun seyretmeden olmaz dedik. İlkokul ve okul öncesi öğrencilerimiz, 2-3. Sınıflar Ekolojik Sahne Kulübü öğrencilerimizin 2018 yılında Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında başarıyla sahneledikleri  “Abur Cubur Çocuk” adlı oyunu keyifle izlediler.

 

 Etiketler