10 Kasım 2018
Haberler
Atatürk’e Sevgimizi ve Bağlılığımızı Haykırdık

Atatürk’e Sevgimizi ve Bağlılığımızı Haykırdık

10 Kasım 1938 saat 9.06 Atatürk’ün sadece biz Türk milleti için değil dünya tarihi için de ölümsüzlüğünün ilk dakikası… Her 10 Kasım’da iliklerimize kadar hissediyoruz bu duyguyu. “Ne mutlu Türk’üm diyene…” sözü onunla anlam kazanıyor. Ne mutlu ki Atatürk çocuklarıyız…

O’nun mirasçısı olacak gençleri yetiştiren MEV Koleji bahçesi bugün hüznün eşlik ettiği gurur duygusunun doruğa çıktığı bir günü yaşadı.

Törenimiz, İlkokulu Müdür Başyardımcısı Tuna Boztaş, Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gürsel Demir ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Derya Aksakal eşliğinde Atatürk büstüne saygı çelenginin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından İlkokul Sınıf Öğretmenimiz Ayşe Gümüş’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.  Öğretmenimiz, Atatürk’ün Türk milleti için ne ifade ettiğini özetleyen konuşmasını “Yolundan ayrılmayacağımızı vurgulayarak, senin yüce anın önünde saygıyla eğiliyorum.” cümlesiyle noktaladı.

Türkçe Öğretmenimiz Melis Çerçi’nin sunumunu yaptığı törende sıra 1. sınıf öğrencilerimizdeydi. “Söz Veriyoruz Atam” adlı sunumda minik kalpler Atatürk sevgisiyle yoğrulacakları bu çatı altında ilk gösterilerini büyük heyecanla ve coşkuyla sundular. Sunuma Ortaokul öğrencilerimiz de Atatürk ilkelerini tekrarlayarak ayrı bir anlam kattılar.

Tören alanını dolduran tüm sınıflar düzeyinde öğrencilerimiz ve  öğretmenlerimiz ve velilerimiz de onların heyecanına ortak oldu. Tören, gençlerin Ata’ya cevabı ve törene katılan öğrencilerin Atatürk büstüne çiçek sunumlarıyla son buldu.

 Etiketler