25 Haziran 2021
Haberler
Anılar Sözde Kalmadı

Anılar Sözde Kalmadı

4. sınıf öğrencilerimiz, ilkokulumuzda biriktirdikleri anıları “MEV Çocuklarından MEV’e Mektuplar” adlı kitapla dijital ortama taşıdı.
Hepimizin yıllar sonra anımsadığımızda yüzümüzde hoş bir gülümseme bırakan ilkokul hatıraları vardır. Okullarımız, içinde onları sevgiyle kucaklayan öğretmenleri varsa hoş anılar derlediğimiz önemli yaşam duraklarımızdandır. Yıllar sonra bile anımsadığımızda bizleri çocukluğumuza, küçük bedenlerimizde hissettiğimiz kocaman saf ve güzel duygulara götürür.
İşte 4. Sınıflar Zümre Öğretmenlerimiz Özlem Azizler, Senem Çınar, Behram Işıkdoğan, Pınar Çakır, Öznur Güçlü, Sevil Oktar öğrencilerimizin yıllar sonra hatırlayacakları okul anılarını yazıya dökmelerine olanak sağlayan anlamlı bir çalışmaya imza attı.
4. sınıf öğrencilerimizden MEV çatısı altında geçirdikleri yıllar içinde en unutulmaz anılarını yazıya dökmeleri istendi. Neler çıktı neler? Kimi duygularını şiirlere, akrostişlere döktü. Kimi okulların açıldığı ilk günü, sınıfa girdikleri ilk anı unutamadığını anlattı. Kimi en sevdiği arkadaşlarıyla geçirdiği zamanlardan bahsetti. Kimi de yaptıkları gezilerden, oynadıkları oyunlardan söz etti. Kimi ders sırasında “virgül” sözcüğünü “bir gül” anlayarak ve defterine çizdiği gülü öğretmenin hatıra olarak istemesinden duyduğu mutluluğu taşıdı anılarına.
Hataların bile güzel bir hatıraya ve sevgi ifadesine döndüğü bu güzel yuvada, onlara emek veren tüm öğretmenlerine ve idarecilerine teşekkür eden 4. sınıf öğrencilerimizin anıları sözde kalmadı. Yıllar geçse bile okunduğunda keyif verecek bir e-kitap olarak dijital arşivimizde yerini aldı.
“MEV Çocuklarından MEV’e Mektuplar” kitabı için tıklayınız.


Etiketler