10 Eylül 2020
Haberler
Anadolu ve Fen Lisemizi İlk Üç Dereceyle Bitiren Mezunlarımız Ödüllerini Aldı

Anadolu ve Fen Lisemizi İlk Üç Dereceyle Bitiren Mezunlarımız Ödüllerini Aldı

Milli Eğitim Vakfı Ödül Yönetmeliği gereğince okullarını dereceyle bitiren öğrencilerin hak ettiği hediye çeki ve anı plaketi ve madalyadan oluşan ödüller 9 Eylül Çarşamba günü  sahiplerini buldu. 12. sınıflarımıza özel düzenlenen muhteşem “Kep Giyme Töreni”yle uğurlamaya alıştığımız öğrencilerimizden oluşan gurur tablosuna bu yıl pandemi nedeniyle tanıklık edemedik.  Kep ve cübbeleri eşliğinde isimleri okunurken merdivenleri ağır ağır inişlerini izlediğimiz ve gururlandığımız MEV Bahçesinde yetişen nadide çiçeklerimizin baş rolde olduğu bu tablo, tüm bir yılın yorgunluğunu alır, bizleri yenilerdi. Keyifle izlediğimiz güzel bir filmin heyecanı yüksek, mutlu sonuydu kep törenlerimiz.

Bu yıl MEV Ödül Yönetmeliği gereğince hak ettikleri ödülleri almak için okula davet ettiğimiz Anadolu ve Fen Lisemizi ilk üç dereceyle tamamlayan öğrencilerimize bir sürprizimiz vardı. Kep ve cübbelerini giyerek ödüllerini alan mezunlarımıza Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, “Zor bir yılın mezunlarısınız. Olağanüstü koşullarda tamamladığınız ortaöğretim yıllarınız, size zor koşullar da bile önemli başarılara imza atabileceğinizi gösterdi. Başarılarınız daim olsun, girdiğiniz her ortamda okulunuzu başarıyla temsil edeceğinize inanıyorum. Başarınızda önemli payı bulunan idarecilerime, öğretmenlerime ve anne babalarınıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer de “Her zorluk sizin kişiliğinizi geliştiren önemli bir deneyimdir. MEV Koleji mezunu olarak sizleri mezunlarımıza yönelik tüm etkinliklerde görmeyi istiyoruz. MEV Kolejinin size kattıklarını unutmadan üzerine yepyeni birçok deneyim ekleyerek geleceğin Türkiye’sini yaratacak gençler olacağınıza inanıyorum. Sizin başarınızda payı olan öğretmenlere ve ebeveynlerinize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Anadolu Lisemizi dereceyle bitiren öğrencilerimiz:

Ezgi Özyiğit (Okul birincisi)

Jale Öykü Akın (Okul ikincisi)

Karya Yıldırım (Okul üçüncüsü),

Fen Lisemizi dereceyle bitiren öğrencilerimiz:

Nimet Ayça Çakmakoğlu (Okul birincisi)

Berrin Nur Vural (Okul ikincisi)

Doğa Bersun Oral (Okul üçüncüsü)

 Etiketler