6 Ekim 2021
Haberler
Anadolu Lisesi Onur Kurulu Öğrencilerimiz Okul Müdürleri Tülay Yazgan’ı Ziyaret Etti

Anadolu Lisesi Onur Kurulu Öğrencilerimiz Okul Müdürleri Tülay Yazgan’ı Ziyaret Etti

Anadolu Lisemizin her şubesinden, iki öğrencimiz sene başında sınıf öğretmenleri tarafından Onur Kuruluna seçildi. 36 öğrenciden oluşan kurulumuz ilk toplantısını 1 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirdi.

Tüm öğretmenlerimizi temsilen Sene Başı Öğretmenler Kurulunda, Onur Kurulu başkanı olarak seçilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Tuncay Özvural başkanlığında yapılan ilk toplantıda öğrencilerimiz, yıl içinde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında fikir paylaşımında bulundular. 9, 10, 11. ve 12. sınıfları temsilen birer öğrenci seçimi yaptılar.

Onur Kurulunun sınıf temsilci öğrencileri  Ozan Coşkun (9-A), Kuzey Erdoğan (10-A), Esra Bayat (11-C) ve Begüm Aksüyek (12-C) 6 Ekim 2021 tarihinde Okul Müdürleri Tülay Yazgan’ı makamında ziyaret ettiler. Sınıf temsilci öğrencilerini tanıtan ve gerçekleştirdikleri toplantı ile ilgili kısa bilgi veren Onur Kurulu Başkanı Tuncay Özvural, okul yönetimine  kurul çalışmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Öğrencilerimiz, okul müdürlerine bu eğitim öğretim yılı içinde gerçekleştirmeyi planladıkları etkinlikler hakkında bilgi verdiler. Okul müdürlerinin yapmayı planladıkları çalışmalar ile ilgili önerilerini ve yorumlarını dikkatle dinlediler.

Onur Kurulumuz bu yıl, 9. ve 10. sınıfların iletişimlerini güçlendirmek için rehberlik servisinin de desteği ile “19 Buluşması”, pandemi sebebiyle artan oyun ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekecek seminerlerin yanı sıra  deneyime ve yaş almış büyüklerimize saygının önemini vurgulamak üzere “Narlıdere Yaşlı Bakım Evi Ziyareti” ile lise öğrencileri arasında “Satranç Turnuvası” düzenlemeyi planlıyor.

Okul Müdürü Tülay Yazgan, Onur Kurulunun  ziyaretinden ve paylaşımlarından duydukları mutluluğu dile getirerek “Onur Kurulundaki tüm öğrencilerin diğer öğrencilere de davranışlarıyla örnek olma sorumluluğu ve bilinciyle hareket edeceklerine inanıyorum. Planladığınız tüm projelerde de sizlere destek olmaktan büyük memnuniyet duyarım.” dedi.Etiketler