30 Mart 2018
Haberler
Abur Cubur Çocuk

Abur Cubur Çocuk

2-3. Sınıflar Ekolojik Sahne Kulübü öğrencileri “Abur Cubur Çocuk” adlı oyunu başarıyla sahnelediler. Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel’in yönettiği, dekor ve aksesuar tasarımını Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Yasemin Mutlu Özenç’in rehberliğinde kulüp öğrencilerimizin  hazırladığı oyunun sahnesi göz doldurdu. Oyun, tüketim kültürünün dayatmasıyla sağlıklı beslenme konusunda özen gösteremeyenlere de önemli mesajlar içeriyordu.

Kulüp öğrencilerimiz, Elif Lale Kızılet, Duru Sağlam, Hasan Nihat Akpınar, Naz Claire Carole Özbalık, Beliz Sarıoğlu, Su Kapancıoğulları, Bilge Ayhan, Pelin Memiş, Çağla Su Duran, Saba Ayşem Güler, Duru Aydın, Nazlı Demir, İdil Tüzel, Demir Çakıcı ve Uras Efe Akın’ın dol aldığı oyun 29 Mart Perşembe günü okulumuz konferans salonunda sahnelendi.

Reklamlarda gördüğü abur cubur diye tanımladığımız besleyici değeri olmayan yiyecekleri alması için ailesine ısrar eden bir çocuğun öyküsünü konu alan oyunda, abur cuburların resmini yapması koşuluyla satın alınabileceğini öğrenen çocuğun resmini yaptığı her zararlı yiyecek dile geliyor ve niçin tüketilmemesi gerektiğini anlatıyor.

Salonu dolduran öğrenci ve velilerin de beğeniyle izlediği oyun sonunda Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer önemli mesajlar içeren oyunda görev alan öğrencilerini tebrik ederek onlara başarı belgeleri takdim etti.Etiketler