13 Ekim 2023
Haberler
9. Sınıf Öğrenci ve Velilerimiz Okul Kuralları, Ödül – Disiplin Yönetmeliği Hakkında Bilgilendirildi

9. Sınıf Öğrenci ve Velilerimiz Okul Kuralları, Ödül – Disiplin Yönetmeliği Hakkında Bilgilendirildi

Fen ve Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz, 13 Ekim Cuma günü okulumuz konferans salonunda düzenlenen “9. Sınıf Öğrenci ve Veli Bilgilendirme Toplantısı”nda bir araya geldi.

Anadolu Lisesi 9. Sınıflar Müdür Yardımcısı Nabi İnanır, Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği ile Ödül ve Disiplin Yönetmeliği hakkında velilerimize ve öğrencilerimize bilgi verdi. 9. sınıflarımızı ilgilendiren ve geçen yıllardan farklı olarak bu yıl yönetmeliklerde yer alan devam devamsızlık, sınıf geçme ve sınıf tekrarı konulardaki değişiklikler üzerinde durdu.

9. sınıfın, 8. sınıftan ders yükü, ödev yükü, sınav sayısı olarak daha fazla olduğunu belirten İnanır, 9. ve 10. sınıfta alınacak ders notlarının 11. sınıflarda alan seçimi sırasında sınıfların belirlenmesinde ne denli önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerimizin başarısında okul eğitim anlayışı kadar veli öğretmen ve öğrenci arasındaki işbirliğinin öneminden ve bu süreçte velilerimize düşen sorumluluklardan söz etti.

Sunumun sonunda söz alan Anadolu ve Fen Lisesi Müdürümüz Tülay Yazgan,  “Her yıl aramıza yeni katılan velilerimizin  doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesine özen gösteriyoruz.  O nedenle bu tür toplantılara katılmanızı çok önemsiyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermeden yol aldığımız okulumuzda öğrencilerimizi 9. sınıftan 12. sınıfa kadar akademik olduğu kadar sosyal becerileri de gelişmiş bireyler olarak üniversiteye uğurlamayı diliyoruz. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum. Öğrencilerime de sağlıklı ve verimli bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” dedi.Etiketler