18 Aralık 2017
Haberler
8. Yabancı Dil Eğitimini Güçlendirme Seminerimize Rekor Katılım

8. Yabancı Dil Eğitimini Güçlendirme Seminerimize Rekor Katılım

Yabancı dil eğitmenleri, okulumuzda  gerçekleştirilen zirvede, geleceğin yabancı dil eğitimini alanlarında uzman isimlerin katılımıyla masaya yatırdı.

“21. yüzyılın gerekliliklerine sahip öğrenciler yetiştirmek öncelikli olarak öğretmeni, eğitimciyi geliştirmeyi gerektirir” düsturundan hareketle Okulumuz Yabancı Diller Zümresi tarafından sekizincisi düzenlenen eğitim zirvesi, 16 Aralık Cumartesi günü rekor katılımla gerçekleştirildi.

İzmir ve çevre illerdeki 123 okuldan 394 yabancı dil idarecisi ve öğretmeninin katıldığı “Empowering the Educator”- (Eğitimciyi Güçlendirmek) ve “Spass am Lernen und Lehren” (Öğrenirken ve Öğretirken Eğlenmek)” konulu ELT/DaF Seminerleri, dil eğitimi konulu konferansların aranan isimlerini, işin uygulayıcılarıyla buluşturdu.

Seminerin açış konuşmasını yapan Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, “Bir öğretmen öğrenmeyi kesince öğretmeyi de keser. Böylece öğretmen sabitleşir, yol gösteremeyen bir işaret levhasına dönüşür. Öğretmen, öğretmen olabilmek için öğrenci kalmalıdır; her zaman kendini geliştirmeli ve yenilemelidir. Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz konferansımızın amacı da İngilizce ve Almanca dil eğitimine katkı sağlamak ve öğretmenlerin mesleki eğitimlerine destek vermektir. MEV Yönetim Kurulumuz da bu desteğin en önemli karar verici merciidir” dedi.

Koordinatör Müdür Zorluer, seminerin hazırlığında emeği olan İngilizce Zümre Başkanları David Rowbotham ve Özlem Gönen ile Almanca Zümre Başkanı Şermin Telman’a teşekkür ederek, paydaş  ve sponsor firmalar Oxford Yayıncılık, Globed Online Okuma Yazma Platformu, Pearson Yayıncılık, ETS Okulaş TOEFL Sınavları, Sempa Yurt Dışı Eğitim, Nüans Yayıncılık, Nat Geo Learning Yayıncılık, Cambridge, Black Cat, Effective Akademi’ye de bu önemli sosyal sorumluğa katkılarının kıymetli olduğunu bildirdi.

Her oturum ayrı bir maden!

Ana oturumda konuşmacı Black Cat  firmasından Ady Cowle “Okuyan Genç, Düşünen Yetişkin Olur!başlıklı konu üzerinde konuştu. On üç konuşmacının üçer, üç konuşmacının birer  oturum olarak aktardığı konuların hepsi birbirinden değerliydi.

Oturumlarda sunumlarını yapan eğitimcilere teşekkür belgeleri,  katılan tüm eğitimcilere de katılım sertifikalarının verildiği zirvenin finalinde hediye çekilişi yapıldı. Dört şanslı katılımcı Vatan Bilgisayar’dan 500.00 TL’lik hediye çeki kazandı.

Kim hangi konuda konuştu?

Andy Cowle- Black Cat / UES – Okuyan Genç, Düşünen Yetişkin Olur!

Laura Moulton- Cambridge – Kutuda ne var? Yaratıcılık, Eleştirel Düşünme Becerilerini Geliştirir

Tuğba Yıldırım- Global Testing- Sınıfta Geri Bildirim ve Değerlendirme

John Barth- Express – İlgi Dolu Öğrenciler Yarat: Öğrencilerinizi Motive Edin, Şaşırtın ve Heyecanlandırın!

Naz Gürpınar- Benan Demir – GLOBED -İleri Bildirim- Ayrım Yapmaktan Bir Adım Geri Atmak

Teresa Doğuelli- Macmillan- Beyin ve Vücut Koordinasyonu – Daha İyi Bir Yaşam İçin- Beyin Egzersizleri

Gülsüm Şıvgın Baş – National Geographic- Tiyatro, Perde ELT İçin Açılıyor…

E.Betül Aksakal – Oxford- Becerileri Oyunlarla Gelişme

Ülkühan Demir – OxfordKelimelerin Fazlası

Nick Manthei – OXFORD -Öğretmen Rolünde Olan Öğrenciler- Öğrenci Merkezli Öğrenme

Alethea Simatos  – Oxford-Konuşan Resimler- Derse Katılan Öğrenciler

Grant Kempton- PEARSON-Sınıf SENSİN!

Brian John Degitz- PEARSON -Cümlelerin Ötesinde-“Beyon-se”- Konuşma ve Okuma

Cavidan ŞENUYAR  / Goethe Institut-“Almanca Dersinde Yaratıcı ve İnteraktif Metotlar”

Nilgün AKDOĞAN  /  DAS Akademie -“Ters-Yüz Edilmiş Sınıf Modeli”

Mona AYKUL  /  Klett Verlag-Geleneksel Yöntemleri Yaratıcı Fikirlere Dönüştürmek

 Etiketler