60MUN’a MEVMUN Damgası

60MUN’a MEVMUN Damgası

MEV MUN Kulübü öğrencileri, Berrin Nur Vural, Yarkın Menderes, Görkem Afşin, Ekin Karya Köse, Cemre Saygın, Sude Kurt, Ece Çakaloğlu, Eren Özbulgan, Hazar Şahin, Ahmet Tuna Kaynarca ve Damla Aras İngilizce öğretmenleri Müge Bilgili rehberliğinde  Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde düzenlenen 60MUN konferansında öğrencilerimiz okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

60. Yıl Anadolu Lisesinin düzenlediği  konferansta öğrencilerimiz İnsan Hakları, Ekonomi ve Sosyal Konsey ve Star Wars komitelerinde ülkelerini (gezegenlerini) temsil ettiler.

İnsan Hakları Komitesinde ilk olarak “İşçi Hakları” ardından “Gelişmiş ve Gelişmekte olan Ülkelerde Kadın Hakları” konularında çözüm üretmeye çalıştılar. Bu komitede öğrencilerimizden Eren Özbulgan, Damla Aras, Ahmet Tuna Kaynarca, Berrin Nur Vural, Sude Kurt ve Cemre Saygın görev aldı. Cemre Saygın en iyi delege seçildi.

Ekonomi ve Sosyal Konseyinde ise “Gençliğin Radikal Gruplara Katılmasını Engellemede İzlenecek Stratejiler” ve ardından “Sürdürülebilir Enerjinin Geliştirilmesi” konularında fikirlerini paylaştılar. Bu komitede Ekin Karya Köse ve Ece Çakaloğlu görev aldı

Eğlenceli bir komite olan Star Wars komitesinde ise Galaktik Senatonun farklı gezegenler arasındaki diplomatik ilişkilerin süregelen savaşı sonlandırmada izleyeceği politikalar tartışıldı.

Bu komitede Hazar Şahin, Görkem Afşin ve Yarkın Menderes görev aldı.  Yarkın Menderes en iyi delege ödülünü aldı.

 

 

 Etiketler