25 Şubat 2021
Haberler
6.Sınıflarımıza Göre Bilim Kadınlarının Ortak Özellikleri

6.Sınıflarımıza Göre Bilim Kadınlarının Ortak Özellikleri

Bilim dünyasıyla birlikte her alanda eşit hak ve fırsatlar konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen UNESCO Kulübümüzün yıllık çalışma planı içinde yer alan ve dikkat çekmeye çalıştığı konulardan biri de “Bilim Kadınları”ydı.

Bu kapsamda 6. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilgisi dersinde “Bilimde Kadının 3 Bin Yıllık Tarihi” ve “Ay’dan El Sallayan Türk Bilim Kadınları” videolarını izlediler. Öğrencilerimize, “Gelecekte bilimde kendilerini görmek istedikleri yer neresidir?  Dünya’ya bırakabilecekleri izler nelerdir?” gibi sorular sorularak bu konuda fikirlerini paylaşmaları istendi.

Öğrencilerimiz yaptıkları beyin fırtınasının ardından bilim kadınlarının ortak özelliklerini sınıfça belirlediler. Web 02 araçlarından mentimeter programı kullanılarak kelime bulutları oluşturdular. Öğrencilerimiz, bilim kadınlarının göze çarpan özelliklerini ise şöyle sıraladılar: Pes etmeyen, çalışkan, başarılı, meraklı, zeki, hırslı, azimli, cesur, yaratıcı, soru soran, disiplinli, hayal gücü zengin ve zamanı iyi yönetme

 Etiketler