7 Haziran 2018
Haberler
6. Geri Dönüşümün Mucitleri Atık Malzemelerle Proje Tasarım Yarışması

6. Geri Dönüşümün Mucitleri Atık Malzemelerle Proje Tasarım Yarışması

Okulumuz Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Zümresi tarafından Renault Mais ve Renser’in katkılarıyla bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Geri Dönüşümün Mucitleri Atık Malzemelerle Tasarım Yarışması”nın finali 5 Haziran 2018 Salı günü Dünya Çevre Gününde okul konferans salonunda gerçekleşti.

İzmir genelinde tüm ortaokul öğrencilerine açık olan yarışmanın final gününde ilk elemeyi geçen 15 finalist öğrenci eserlerini final jürisine anlattılar. Jürinin eserleri ile ilgili sorularına yanıt verdiler.

Jüri değerlendirmesini yaparken öğrencilerimizden oluşan Ritmix Grubunun çöp kovalarından oluşan enstrümanlarıyla yaptıkları davul şovu ve yine öğrencilerimizin görev aldığı dans gösterisi beğeniyle izlendi.

Yarışmada birinciliği Hasan Pınarçalı Ortaokulundan Enes Güçlü, “Karton Kitaplığım” adlı çalışmasıyla aldı. İkinci olan çalışma Özel Ekin Kolejinden Melisa Mutlu Solak “Küçük Dostumun Yuvası” adlı eseriydi. Üçüncülüğü “Tekno Lamba” adlı çalışmasıyla Hasan Pınarçalı Ortaokulundan Gizem Gülhan kazandı. Mansiyon ödülünü ise okulumuz öğrencisi Arda Nayiş “Atıklar Sanata Dönüşüyor” adlı çalışmasıyla aldı.

Derece kazanan öğrencilere ve öğretmenlerine Renault Mais ve Renser’in katkılarıyla altın, İDOL Kırtasiyenin katkılarıyla kırtasiye ve boyama setleri hediye edildi. Yarışmada, Renault Mais ve Renser Yekili Servis Müdürü Veli Ünsal, İDOL Kırtasiye AŞ. Yönetim Kurulu Bşk. Şerif Türkay, Dokuz Eylül Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Emekli Öğretim Görevlisi Mete Sezgin, Dokuz Eylül Eğitim Fakültesi Resim-İş Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Turan Enginoğlu jüri üyesi olarak görev yaptı.

Geri Dönüşümün Mucitleri Proje yarışmasında ilk elemeyi aşarak 15 proje arasında yer alan tüm öğrencilere de başarı belgeleri ile kırtasiye ve boya setleri armağan edildi.

Okulumuz Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, 6. sı düzenlenen “Geri Dönüşümün Mucitleri Atıklarla Tasarım Proje Yarışması”nı daha da geliştirerek sürdürmeyi düşündüklerini belirterek katılan tüm öğrenci ve öğretmenleri kutladı. Katkılarından dolayı Renault Mais Renser ile İdol Kırtasiye AŞ yetkililerine teşekkür etti.Etiketler