13 Eylül 2017
Haberler
5. Sınıflar Uyum Çalışmalarına Başladı

5. Sınıflar Uyum Çalışmalarına Başladı

5. sınıf öğrencilerimizin okula uyumunu kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilen  13-14-15 Eylül 2017 tarihlerini kapsayan oryantasyon programı, 13 Eylül Çarşamba günü okul bahçemizde küçük bir törenle başladı. 6. sınıf öğrencimiz İrem Akuygur törende arkadaşlarına hitaben bir konuşma yaptı. “Sizin içinde bulunduğunuz heyecanı, ben de geçen yıl beşinci sınıfa başlarken yaşadım. Günler geçtikçe öğretmenlerim ve arkadaşlarımla kaynaştıkça heyecanımın yerini mutluluk aldı. Sizlerin de adım adım bu mutluluğu yaşayacağınıza inanıyorum.” dedi.

Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, yeni eğitim öğretim yılına hazırlık anlamına gelen sürecin öğrencilerimiz için yararlı olduğunu belirterek “Okulumuz 26 yıllık tecrübesiyle eğitimde kaliteyi artırmak, öğrencilerimizin bireysel ilgi ve yeteneklerini göz önünde tutarak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkartmayı misyon edinmiştir. Büyük Önderimiz ve Baş Öğretmenimiz Atatürk’ün çizdiği yolda Cumhuriyet ilkelerine bağlı laik ve demokratik öğrenciler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu yoldan da asla sapmayacak ve vazgeçmeyecektir.” dedi.

Bu süreçte öğrencilerimiz sınıflarını, şube rehber öğretmenlerini, psikolojik danışmanlarını ve branş öğretmenlerini ve okulumuzun farklı birimlerini sınıf öğretmenleri eşliğinde tanırken, velilerimiz de 5-6. sınıflar Müdür Yardımcısı Murat Aktepe’den  idari bilgilendirme aldılar. Tüm zümre başkanlarımız da zümrelerinin yıl içinde yaptığı  çalışmalar hakkında velilerimizi bilgilendirdi.

 Etiketler