2 Eylül 2021
Haberler
5. Sınıf Öğrenci ve Velilerimiz Okula Uyum Programına Katıldılar

5. Sınıf Öğrenci ve Velilerimiz Okula Uyum Programına Katıldılar

5. sınıf öğrenci ve velilerimiz için planlanan ve 2-3 Eylül 2021 tarihlerini kapsayan uyum programımız başladı. Okul bahçesinde minik bir törenle açılışı yapılan  programımızda öğrencilerimiz yoğun yabancı dil eğitimi programı nedeniyle İngilizce branşından seçilen sınıf öğretmenleri rehberliğinde dersliklerinde okula uyum programına başladılar.

Velilerimiz de konferans salonumuzda düzenlenen idari bilgilendirme, rehberlik ve yabancı dil eğitimi sunumlarına katıldılar.  Sunum öncesinde anne babalara seslenen Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer, yeni eğitim öğretim yılına hazırlık anlamına gelen sürecin öğrencilerimiz için yararlı olduğunu belirterek “Okulumuz  öğrencilerimizin bireysel ilgi ve yeteneklerini göz önünde tutarak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkartmayı misyon edinmiştir.  Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda cumhuriyet ilkelerine bağlı laik ve demokratik öğrenciler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu yoldan asla vazgeçmeyecektir. En kıymetli varlıklarınız bundan sonra MEV ailesinin gözbebekleridir. Sağlıklı ve kesintisiz sürecek başarılı bir eğitim öğretim yılı en büyük temennim. MEV ailesine hoş geldiniz.” dedi.

Velilerimiz, 5-6. Sınıflar Müdür Yardımcısı Yunus Otaklı’dan idari bilgilendirme aldılar. Otaklı, velilerimize 5. sınıflarımızın ders programları, seçmeli dersleri,  okula devam devamsızlık durumları, eğitme destek programı, danışman öğretmenlik sistemi, veli öğretmen görüşmeleri hakkında bilgi verdi. Sonrasında sözü alan 5-6. Sınıflar Rehberlik Öğretmeni Azize Yıldızhan, rehberlik hizmetlerinin nasıl yürütüldüğü, rehberlik ders saatleri uygulanan “Çocuklar için Felsefe Eğitimi” ve bireysel görüşmeler ile veli bilgilendirme seminerleri konu başlıkları hakkında bilgi verdi. Öğrencilerimizin pandemi sürecinde yaşadıkları kaygı durumlarını gözeten bir rehberlik programı uygulayacaklarından ve öğrencilerimize verilecek seminerlerin konu başlıklarından söz etti.

Uyum sunumlarımızın son konuşmacısı İngilizce Zümre Başkanı Özlem Gönen uyguladığımız Cambridge Eğitim Programı ile öğrencilerimizin edinmesini  hedeflediğimiz  kazanımlar üzerinde durdu. Gönen, 5. sınıflarımızda 16 ders saatinin İngilizce dersine ayrıldığını belirterek öğrencilerimizi 8. sınıfı tamamladıklarında B1+ seviyesine getirmeyi amaçladıklarını belirtti. Zümre olarak öğrencilerin öğrendikleri dili kullanabildikleri alanları çoğaltmak adına uyguladıkları JMUN, WSC, İngilizce tiyatroların yanı sıra okul içinde uyguladıkları dil etkinliklerinden örnekler verdi.

Uyum programının ilk günü öğrencilerimiz okul bahçesinde şubeleri için ayrılan bölümlerde tüm branş öğretmenleri ile tanıştı. Kendileri için hazırlanan tatlıları yiyerek uyum sürecine tatlı bir başlangıç yaptılar.

 Etiketler