31 Mayıs 2018
Haberler
4. Sınıf Öğrencilerimizden Başkan İnce’ye Soru Yağmuru

4. Sınıf Öğrencilerimizden Başkan İnce’ye Soru Yağmuru

4. Sınıflar Zümremiz tarafından planlanan söyleşide öğrencilerimiz Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi soru yağmuruna tuttu. 23-24 Mayıs tarihlerinde Güzelbahçe Belediyesini de ziyaret eden öğrencilerimiz, belediyedeki birimlerin işleyişleri hakkında bilgi aldılar. 31 Mayıs Perşembe günü ise Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi okullarında konuk ettiler. Çocuklarımızın davetini büyük bir incelikle kabul eden Mustafa İnce söyleşiye kendini tanıtarak başladı.  İki çocuğunu da MEV Kolejinden mezun ettiğini, oğlunun yurt dışında endüstri mühendisi olarak görev yaptığını kızının ise Diş Hekimliği Fakültesinde okuduğunu belirterek kısa zaman öncesine kadar okulun velisi olduğunu dolayısıyla MEV Kolejinin sadece kendisi için değil ailesi içinde özel bir değeri olduğundan söz etti.

32 bine dayanan nüfusunun 10 bine yakınının devlet ve özel okullarda eğitim gören öğrencilerden oluştuğunu Güzelbahçe’nin hızla büyüyen nüfusuyla birçok önemli eğitim kurumlarını barındıran yapısıyla kentin eğitim fabrikası gibi çalıştığından söz etti. 1965 yılında Yaka Mahallesinde doğduğunu ilk ve orta eğitimini Güzelbahçe’de tamamladığını doğduğu, büyüdüğü ve doyduğu ilçede Belediye Başkanı olarak görev yapmanın kendisi için bir övünç kaynağı olduğunu belirtti.

1982 yılında Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun olduğunu ve Belediye Başkanlığı görevi öncesinde peyzaj mimarı olarak çalıştığını, 2009 yılında belediye başkanı olduğunu ve belediye başkanlığında ikinci dönemi içinde bulunduğunu söyledi. 7 km denize kıyısı olan Güzelbahçe’nin geçim kaynakları arasında balıkçılık, bardacık, üzüm, zeytin, çiçek ve sebze seraları ile mandalina yetiştiriciliğinin bulunduğunu anlattı.

Bu bilgi aktarımından sonra öğrencilerimizin sorularını yanıtlayan İnce’ye öğrencilerimiz belediyenin hangi toplum hizmeti çalışmalarına imza attığını, geleceğe dönük yatırımların neler olduğunu, belediye başkanı olmanın gerektirdiği sorumlulukların ne olduğu, sokak hayvanları için belediyenin nasıl çalışmalar yaptığını, şimdiye kadar yaptığı ve en beğendiği projenin ne olduğu, Güzelbahçe’nin her yerine ne zaman doğal gazın geleceğini, hayalindeki projenin ne olduğu, kendisini eleştirdiği bir noktanın olup olmadığı, bir gününün nasıl geçtiği, ailesine yeteri kadar vakit ayırıp ayırmadığı, belediyelerin yapması gereken en önemli görevin ne olduğu gibi bir çok soru yönelttiler.

Öğrencilerin sorusunu içtenlikle yanıtlayan Güzelbahçe Belediye Başkanına teşekkür çiçeğini Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer verdi. Yoğun iş temposu arasında öğrencilerimize zaman ayırdığı için İnce’ye teşekkür etti.  Başkan İnce de öğrencilerimize böylesine kıymetli bir okulda eğitim aldıkları için çok şanslı olduklarını belirterek onlardan büyüyüp bu okuldan mezun olduklarında ve meslek sahibi genç insanlar olarak  Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün vermeden Cumhuriyetimizi her ortamda koruyup yüceltmelerini istedi.

 Etiketler