29 Şubat 2020
Haberler
Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşen 4. Sınıflar Bursluluk Sınavımız Tamamlandı

Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşen 4. Sınıflar Bursluluk Sınavımız Tamamlandı

4. sınıf öğrencileri bugün sabah 10.00’da başlayan bursluluk sınavında ter dökerken velileri de okulumuz konferans salonunda Müdür Yardımcımız Murat Aktepe tarafından “MEV’de Ortaokul Velisi ve Öğrencisi Olmak”; İngilizce  Zümre Başkanı Özlem Gönen tarafından verilen “MEV’de Yabancı Dil Eğitimi” başlıklı sunumları izlediler.

Ortaokulumuzun eğitim felsefesinden söz eden Murat Aktepe, okulumuzda öğrencilerimizin akademik olarak bir üst eğitim kurumuna nasıl hazırlandığı konusunda bilgi verdi.  Öğrencilerimizin yararlandığı sosyal, kültürel ve sportif olanakların yanı sıra zümrelerin yıl içinde gerçekleştirdiği etkinliklere de değindi. 5. sınıf ders programları ve ölçme değerlendirme uygulamaları üzerinde durdu.

İngilizce  Zümre Başkanı Özlem Gönen ise okulumuzda öğrencilerimizi 21. yüzyıl becerileri ile donatma hedefimize uygun kazanımları olan Cambridge Uluslararası programı ile ilgili ayrıntılı bilgi paylaşımında bulundu. 5. sınıflarımıza biri Global Science dersi olamak üzere toplam 16 ders saati İngilizce eğitimi verildiğinden söz etti. İngilizce eğitimini destekleyen okul içi ve dışında uygulanan etkinlikler ve projeleri özetledi.

11.10’da sınavdan çıkan öğrenciler aileleri tarafından bahçede karşılandı.

 

 Etiketler