4 Mayıs 2017
Haberler
3 Dalda 13 Proje “MEV Bilim Şenliği”nde Yarıştı

3 Dalda 13 Proje “MEV Bilim Şenliği”nde Yarıştı

Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizin katıldığı ve üç ayrı branşta on üç projenin yarıştığı Bilim Şenliği’nde derece elde eden öğrenciler başarı belgelerini ve hediye çeklerini aldılar. Fen Bilimleri, Matematik, Sosyal Bilimler branşlarında hazırladıkları projeleri stantlarını ziyaret eden arkadaşlarına anlatan öğrenciler, projelerini bilim insanlarından oluşan jüri üyelerine  sundular.

Fen Bilimleri, Matematik, Sosyal Bilimler, İngilizce, Görsel Sanatlar branşlarında birçok projenin sergilendiği şenlikte ilkokul öğrencilerimizin hazırladığı doğa ve sosyal içerikli projeler ile lise ve ortaokul öğrencilerinin hazırladığı robot ve gösteri deneyleri de büyük ilgi gördü. İlkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin yanı sıra tüm ortaokul ve lise öğrencileri de kendilerine ayrılan ders saatleri içinde stantları ziyaret ettiler.

Öğrenciler için düzenlenecek ödül töreni öncesinde jüri üyeleri Doç. Dr. Esra Bukova Güzel, Dr. Ayşe Tekin Dede,  Bilim Uzm. Ali Özgün Özer, Ar. Gör. Aytuğ Özaltun Çelik,  Prof. dr. Aysun Uğur Görgün, Doç. Dr. Müslüm Saç, Psikolog Ümit Yılmaz Güven’den  oluşan jüri üyelerine okul müdürleri plaket  takdiminde bulundu.

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu yarışan projeler kategorisinde:

Sosyal Bilimler dalında, “İçinden coğrafya Geçen Kelimeler” konulu projeyle Zeynep Karadağ ve Eda Mamaç birinci, “Geçmişten Günümüze Diyet: Fazla Kiloların  Tarihsel Ağırlığı” konulu projesiyle Dilara Avşar Önel ikinci, “Türk Kültürünün Avrupa Kültürüne Etkisi” konulu projeyle Zeynep Elverdi ve Cemre Saygın üçüncü oldu. Bu dalda projelere Ebru Paykoç, Münibe Tural ve Suna Akgül rehberlik yaptı.

Matematik dalında, “Jacobsthol Dizilerinde Bölünebilme Kurallarına Binet Benzeri Bir Formül Yardımıyla Farklı Bir Bakış ile Bilgisayar ve Mobil Uygulamaları” konulu projeyle Olcay Akgün, Ecem Lara Çividöken ve Gülben Kısaağa birinci, “Düzgün Yedigenlere Farklı Bir Bakış Açısı” konulu projeyle Gülce Tuzcu ve Berfin Polat birinci, “Çember Üzerinde Alınan Özel Noktaların Oluşturduğu Çokgenler” konulu projeyle Ege Basma ve Bora Edincikli üçüncü oldu. Matematik dalında dereceye giren öğrencilerimize İlkay İlaslan, Zehra Keçeci ve Değer Okan rehberlik yaptı.

Fen Bilimleri dalında,  “Yeni Nesil Fonksiyonel Gıda – Probiyotikli İzmir Gevreği”  konulu projeyle Nazlı Pilavcı ve Yorum Akdan birinci, “Topraklarda Gübrelemekten Kaynaklanan Radyoaktivitenin İncelenmesi” konulu projeyle Eren Özbulgan ve Robin Umut Kızıl ikinci, “Dinamik Katı Faza Mikro Özütleme Tekniği ile Ortam Havasında Benzen Tayini” konulu projesiyle Burcu Sarıtaş üçüncü oldu. Bu dalda öğrencilerimize Sibel Hıdır, Ayhan Akuygur ve Çağdaş Baruoğlu rehberlik yaptı.

Öğrencilerimize hediye çeklerini ve başarı belgelerini veren Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer ve Anadolu – Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan öğrencilere ve onlara rehberlik yapan öğretmenler ile Bilim Şenliği Koordinasyonu görevini üstlenen Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Derya Aksakal’a ve emeği olan herkese teşekkür ettiler.

 Etiketler