23 Nisan 2021
Haberler
“23 Nisan Vex Robotik Turnuvası”nda Birincilik Çevreci Robotik Takımımızın

“23 Nisan Vex Robotik Turnuvası”nda Birincilik Çevreci Robotik Takımımızın

“Okyanus Kirliliği” kategorisinde mercan resiflerini temizleme göreviyle robotlarını kodlayan MEVCODERS_VR takımımız, Türkiye çapında düzenlenen “23 Nisan Vex Robotik Turnuvası”nda birincilik ödülünün sahibi oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı ile İZELMAN A.Ş. iş birliğinde ve EducatHUB ortaklığında gerçekleştirilen yarışmada öğrencilerimiz, bugün çevrim içi olarak ana jüriye projelerini anlattılar.

Dünya rekorunun 127 kilo olduğu hedefte öğrencilerimiz kodladıkları programla 104 kiloya kadar çöp toplamayı başardılar. Turnuva teması olan “Okyanus Kirliliği” üzerine araştırmalar yaparak sunumlarını hazırlayan, evlerinde, sokaklarında geri dönüşüm ve plastik kullanımına yönelik çalışmalar yapan öğrencilerimiz 423 takım arasından birinci oldu.  Öğrencilerimiz VEX Robotics VEXGo Robot Seti ödülünü kazandı.

Bilgisayar Öğretmenleri Gözde Özbüyük mentörlüğünde turnuvaya hazırlanan MEVCODERS_VR takımı öğrencilerimiz Kayra Erdoğan (3-A), Çınar Sevgili (3-B), Ali Ege Bozkurt (3-C), Bartu Bayraklı (3-D), Maya Becan (3-E)  Zeynep Ada Çinetçi’yi (3-F) ve öğretmenimizi kutluyoruz.Etiketler