4 Ekim 2021
Haberler
2. Sınıf Öğrencilerimiz Hayvanları Koruma Gönüllü Görevlisi Oldu

2. Sınıf Öğrencilerimiz Hayvanları Koruma Gönüllü Görevlisi Oldu

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde okulumuzun bahçesi eğitimli köpeklerin gösterisine sahne oldu. İzmir Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi (KEM) bünyesindeki “Şef” isimli köpek,  2. sınıflarımız için mini bir gösteri gerçekleştirdi. Gösteri öncesinde Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma polisleri tarafından öğrencilerimize şapka ve hayvanları koruma gönüllü görevli kartları dağıtıldı.
Eğitimli köpeklerden “Şef”,  eğitmeni Ramazan Terlemez ile gerçekleştirdiği gösteride öğrencilerimizden büyük alkış aldı. Ayrıca yine eğitimli köpeğimiz “Bella” eğitmeni Emrullah Öksüz ile köpekten korkan öğrencilerin korkularının aşılmasına yönelik kaynaştırma yapıldı.

Etkinlik sonrasında öğrencilerimiz, uzman köpek ve eğitmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliğinde görevli Komiser Yardımcısı Gönül Demir, hayvanların korunmasına ve özellikle sokak hayvanlarına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik bilinç oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Küçük yaşta kazanılan hayvan ve doğa sevgisinin önemine işaret etti.

Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Emniyet Genel Müdürlüğünün sokak hayvanlarını korumaya yönelik oluşturduğu haydi uygulaması ile ilgili broşür dağıtıldı.

 Etiketler