7 Ocak 2021
Haberler
“1st Grades Toys Party”

“1st Grades Toys Party”

Öğrendiklerini pekiştirme ve kullanma yolunda emin adımlarla ilerleyen mini mini birlerimiz bu kez oyuncak partisinde marifetlerini sergilediler.

21. yüzyıl becerilerini öğrencilerimize kazandırmayı hedefleyen dil eğitimi sistemimiz, bu kazanımları İngilizce’nin beş temel becerilerinin ilk sıralarında yer alan dinleme ve okuma becerilerini kullanarak geliştiriyor. Bu bağlamda düzenlenen oyuncak partisi etkinliğinde öğrencilerimiz, dönem başından bu yana öğrendikleri kalıpları kullanarak en sevdikleri oyuncaklarını İngilizce öğretmenlerine ve sınıf arkadaşlarına tanıttılar. Etkinlik öncesinde hazırlanan dinleme ve okuma çalışmalarını içeren konu tekrarı sunusu ve oyunlarla öğrendiklerini tazeleyen miniklerimiz, başarılı sunumlara imza attılar.

Öğrenmenin en etkili ve eğlenceli aracı oyun ile bu oyunların vazgeçilmez materyali birbirinden farklı ve renkli oyuncakların eşlik ettiği çevrim içi derslerimizde çocuklarımız, oyunla öğrenmenin iç içe geçtiği doyumsuz bir öğrenme ortamının parçası oldular.

Bu öğrenme ortamının mimarı öğretmenlerimiz de  öğrencilerinin mutluluğu ve öğrenme iştahlarından büyük memnuniyet duydular.

 Etiketler